Ξάνθη – Παναθηναϊκός: Το γκολ του Μακέντα (vid)

Δείτε πώς ο Ιταλός φορ άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση

Ξάνθη – Παναθηναϊκός: Ο Φεντερίκο Μακέντα άνοιξε το σκορ στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης.

Το α’ ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ, με τις δύο ομάδες να καταγράφουν ελάχιστες καλές στιγμές.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

#Panathinaikos #paofc2019_20 #xanpao #halftime #slgr

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Panathinaikos FC (@fcpanathinaikos) στις

Στο β’ μέρος, πάντως, ο Παναθηναϊκός πήρε τα ηνία και αποδείχθηκε ουσιαστικός στο 50′.

Από μπαλιά του Γκίας Ζαχίντ, ο Ιταλός φορ πλάσαρε ψύχραιμα και νίκησε τον Κάρλος Αμπάντ.

Υπενθυμίζεται ότι ο Μακέντα είχε σκοράρει και στον επαναληπτικό με τον ΠΑΣ Γιάννινα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Ξάνθη – Παναθηναϊκός LIVE

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ξάνθη – Παναθηναϊκός: Το γκολ του Μακέντα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.