SUPER LEAGUE 2

ΑΕΚ Β’ – ΟΦ Ιεράπετρας 2-2: Γλίτωσε την πρώτη ήττα με τον Γιούση (vid)

Με γκολ του Γιούση πέντε λεπτά πριν το φινάλε η ΑΕΚ Β', έφερε ισοπαλία στην έδρα της με τον ΟΦ Ιεράπετρας για την 9η αγωνιστική.

Η ΑΕΚ Β’ «φλέρταρε» έντονα με την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Super League 2 (9η αγωνιστική), όμως ο Χρήστος Γιούσης, με γκολ στο 85′ ισοφάρισε για την «Ένωση» στο τελικό 2-2 με τον ΟΦ Ιεράπετρας.

Η ΑΕΚ Β’ προηγήθηκε μόλις στο 10′ με γκολ του Ευθύμη Χριστόπουλου (έφυγε στην πλάτη της κρητικής άμυνας), όμως ο Στάικος Βεργέτης είδε τον ΟΦ Ιεράπετρας να ανατρέπει το σκορ πολύ σύντομα, με γκολ τον Νίκολας Αντερέγκεν στο 25′ (διαγώνιο σου) και Νοά Τοριμπιό στο 42′ (κεφαλιά για το 1-2).

Στο 66′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μπλανκ (σκληρό μαρκάρισμα στον Μπάμπη), με τους γηπεδούχους που έτσι κι αλλιώς  είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων να πιέζουν ακόμη περισσότερο για την ισοφάριση.

Τελικά στο 85′ ο Χρηστος Γιούσης έδωσε την λύση καθώς με πλασέ από κοντά ισοφάρισε σε 2-2, σκορ το οποίο παρέμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης.

Κι αυτό παρά το γεγονός ότι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η ΑΕΚ Β’ είχε δοκάρι σε σουτ του Ιατρούδη!

Με το αποτέλεσμα αυτό η Β’ ομάδα του δικεφάλου παρέμεινε αήττητη έχοντας 18 βαθμούς σε οκτώ αγώνες, καθώς αυτή ήταν η τρίτη ισοπαλία της στη Super League 2.

Από την πλευρά του ο ΟΦ Ιεράπετρας 13ος με 9 βαθμούς σε επίσης οκτώ παιχνίδια.

ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Μπούσης (80′ Αμούρ), Λάτσι, Κορνέζος, Παρράς (87′ Γιαννούτσος), Μουστακόπουλος, Μπάμπης (69′ Γκαρσία), Χριστόπουλος Ευθ. (87′ Χρσιστόπουλος Απ.), Γερολέμου, Γιούσης, Κοσίδης (80′ Ιατρούδης).

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Ντελορέντζι, Καρδάρης, Κοντοές, Ντι Λορέντσο, Τορίμπιο, Λεμονής (69′ Ψάνης), Μεσιντόρο, Μπενίτεθ (83′ Κατάλντι), Μπλάνκ Καζάου, Αντερέγκεν (83′ Βουό).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ Β’ – ΟΦ Ιεράπετρας 2-2: Γλίτωσε την πρώτη ήττα με τον Γιούση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.