SUPER LEAGUE 2

Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης Άρτας 1-3: Σε επαφή με τη 2η θέση

Εύκολη νίκη και αναμενόμενη για την ομάδα του Γιώργου Πετράκη

Ο Καραϊσκάκης Άρτας έκανε το χρέος του, ο Απόλλων Πόντου κρατήθηκε στο ύψος του και το τελικό 3-1 στο γήπεδο του Μακεδονικού φέρνει τους φιλοξενούμενους σε απόσταση τριών πόντων από τη 2η θέση.

Η ομάδα της Άρτας ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση και στο 3ο λεπτό το σουτ του Κυβελίδη απέκρουσε ο Μαλέσιος.

Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 27′ όταν ο Χατζηστραβός σέντραρε από αριστερά και ο Κυβελίδης με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Χατζηστραβός και πάλι έκανε την ασίστ και ο Κούστα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή 35′ σε σουτ του Φράγκου, στην τελευταία ευκαιρία του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με μια καλή στιγμή του Κυβελίδη, που από κοντά έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-3 και να «καθαρίσει» το ματς.

Ένα λεπτό αργότερα όμως, ο Απόλλων έφτασε στο γκολ όταν ο Χριστοδούλου εκμεταλλεύτηκε την κακή αμυντική λειτουργία και με σουτ μείωσε σε 1-2.

Η ομάδα της Άρτας ανέβασε ρυθμούς και ο Αλμπάνης στο 89′ «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Μαλέσιος, Λάσκοφ, Αμαραντίδης, Φράγκος, Τουρσίδης, Χριστοδούλου, Καλογέρης, Τσουμάνης, Χατζηαθανασίου, Γιαννακόπουλος (66′ Χατζηκωνσταντίνου), Καλλίας.

Καραϊσκάκης Άρτας (Γιώργος Πετράκης): Μέλκα, Παπανίκου (65′ Καψάλης), Καραγιαννίδης, Καπίας, Παναγιώτου, Μέτσε, Μασούρας, Ψιάνος, Χατζηστραβός, Κούστα, Κυβελίδης

Το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής

Παρασκευή 21/2

Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας 3-2 (14′ Ιωαννίδης, 69′ Πολέτο, 71′ Μπαστιάνος – 6′, 93′ Σαμπανίδης)

Σάββατο 22/2

Απόλλων Πόντου – Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-3 (52′ Χριστοδούλου – 27′ Κυβελίδης, 32′ Κούστα, 86′ Αλμπάνης)

Κυριακή 23/2

Παναχαϊκή – Εργοτέλης 13:00 (ΕΡΤ Sports)

Απόλλων Λάρισας – Χανιά 14:00

Απόλλων Σμύρνης – Κέρκυρα 15:00

Δευτέρα 24/2

Πλατανιάς – ΠΑΣ Γιάννινα 16:00 (ΕΡΤ Sports)

12 Απόλλων Πόντου 17 -3 5 51

* Ο Απόλλων Πόντου έχει ποινή αφαίρεσης έξι βαθμών.

* Η Κέρκυρα έχει ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών.

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης Άρτας

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης Άρτας 1-3: Σε επαφή με τη 2η θέση», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.