SUPER LEAGUE 2

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β 0-3: Η πρώτη νίκη είχε την υπογραφή του Κούτσια!

Ο Γιώργος Κούτσιας έκανε τη διαφορά για τον ΠΑΟΚ Β κόντρα στον Απόλλων Πόντου και με δύο τέρματα έπαιξε μεγάλο ρόλο στη πρώτη νίκη των ασπρόμαυρων!

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β: Τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχε ο ΠΑΟΚ Β που επικράτησε στην Ευκαρπία του Απόλλων Πόντου με 0-3.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία κατάφερε να μπει δυνατά στο ματς και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Κούτσια που αγωνίστηκε για πρώτη φορά στο σύνολο του Ουρουγουανού, κατάφερε να πανηγυρίσει το παρθενικό της τρίποντο.

Ο Κούτσιας κατόρθωσε από την πρώτη του κιόλας εμφάνιση με τον ΠΑΟΚ Β, να ξεχωρίσει καθώς σημείωσε τα δύο από τα τρία τέρματα του δικεφάλου του βορρά.

Η αρχή έγινε στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο νεαρός φορ με δυνατό σουτ κούνησε για πρώτη φορά τα δίχτυα της αντίπαλης εστίας κάνοντας το 0-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ήρθε και ένα δεύτερο χτύπημα για τον Απόλλων Πόντου που έμεινε με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Κενάν Μπαργκάν που έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κουλιεράκη, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Πριν την λήξη όμως της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ πήρε κεφάλι δύο τερμάτων στο σκορ, με τον Κούτσια να κάνει στο 45+1 το 0-2, με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τσαούση.

Το τελικό 0-3 γράφτηκε στο 59ο λεπτό όταν ο Καλογέρης, στην προσπάθεια του να προλάβει την μπάλα πριν από τον Κούτσια την έστειλε στην εστία της ομάδας του.

Με αυτόν τον τρόπο, οι ασπρόμαυροι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 5 βαθμούς και πλέον βρίσκονται στη 10η θέση της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Φράγκος, Καλαϊτζίδης, Σουντουρά, Δεινόπαπας, Παπαϊωάννου, Μπαργκάν, Ενομό (λ. τρ. 34′ Ζαχαράκης, 84′ Έλε).

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Τσαούσης, Κουλιεράκης (46′ Τσοπούρογλου), Μανωλιούδης (46′ Παναγιώτου), Ουεντράογκο, Τσινγκάρας, Χατζηστραβός (73′ Γρόσδης), Κουλούρης (65′ Πανίδης), Γαϊτανίδης (60′ Τζίμας), Κούτσιας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β 0-3: Η πρώτη νίκη είχε την υπογραφή του Κούτσια!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.