SUPER LEAGUE 2

Διαγόρας – Παναθηναϊκός Β’ 1-2: Ανατροπή και δεύτερη σερί νίκη

Ο Παναθηναϊκός Β' πέρασε από τη Ρόδο νικώντας τον Διαγόρα με 2-1

Νίκη με ανατροπή είχαμε στο ΔιαγόραςΠαναθηναϊκός Β’. Οι «πράσινοι» για πρώτη φορά φέτος ζευγάρωσαν τα τρίποντά τους στη Super League 2.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ των γηπεδούχων. Μόλις στο 3′ ο Πίσπας έκανε ωραία ενέργεια από αριστερά, έβγαλε τη σέντρα και ο Κουϊρουκίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μπιντσής απέκρουσε σουτ του Τσιριγώτη, αλλά ο τελευταίος πήρε το αίμα του πίσω στη συνέχεια. Στο 14′ ο Θεοχάρης έκανε βαθιά μπαλιά και ο Τσιριγώτης με ψιλοκρεμαστό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Συνέχισε καλύτερα ο Παναθηναϊκός Β’ και είχε στο 20′ και ένα σουτ του Κρυπαράκου. Ο Διαγόρας αντέδρασε με μία σκαστή κεφαλιά του Λαμπίρη στο 27′. Δύο λεπτά μετά ο Σιδεράς έκανε το 1-2 με κεφαλιά από κόρνερ του Αθανασακόπουλου. Αξίζει να σημειωθεί πως ο νεαρός στόπερ είχε ταξιδέψει αυθημερόν για τη Ρόδο μετά την αναβολή του Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός.

Για να μην αλλάξει κάτι στη συνέχεια χρειάστηκε και ο Χριστογεώργος, ο οποίος είπε «όχι» σε τετ α τετ του Κουϊρουκίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο το «τριφύλλι» έλεγξε τον ρυθμό και κράτησε μέχρι τέλους το προβάδισμα. Ο Αθανασακόπουλος με κεφαλιά έδιωξε ένα σουτ του Σινγκ, ενώ χάθηκαν για τους φιλοξενούμενους ευκαιρίες με τους Σαρδέλη και Κρυπαράκο.

Οι συνθέσεις στο Διαγόρας – Παναθηναϊκός Β’

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπιντσής, Τοπάλ, Σινγκ, Τάτσης (80’ Μπούμπας), Ρουγκάλας, Μουμίν, Πίσπας, Λαμπίρης (62’ Nογκέιρα), Κουϊρουκίδης, Ζούνης (80΄ Παραστατίδης), Μπαστιανός.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  Β’ (Γιάννης Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Ρόμπι (69’ Αντωνίου), Μαρτίνης (69’ Κούτσιας), Θεοχάρης, Φρόκου, Κρυπαράκος (89’ Τουρκοχωρίτης), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης (89’ Μαραθωνίτης), Τσιριγώτης (69’ Σέχου).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Διαγόρας – Παναθηναϊκός Β’ 1-2: Ανατροπή και δεύτερη σερί νίκη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.