SUPER LEAGUE 2

Διαγόρας Ρόδου – Λεβαδειακός 0-4: Στην κορυφή με εμφατικό τρόπο

Ο Λεβαδειακός ήταν εντυπωσιακός στο δεύτερο μέρος, ο Διαγόρας Ρόδου κατέρρευσε στο τελευταίο 20λεπτο και οι Βοιωτοί ξανά στην κορυφή της Super League 2.

Στην κορυφή της Super League 2, έστω και προσωρινά ο Λεβαδειακός, καθώς ο Διαγόρας Ρόδου κατέρρευσε στο τελευταίο 20λεπτο και γνώρισε βαριά ήττα με 4-0.

Στην αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Super League 2, με πρωταγωνιστές τον Ιωάννη Κωστή και τον Λούκας Πολέτο οι Βοιωτοί κατάφεραν να υποχρεώσουν τους γηπεδούχους στην 4η διαδοχική τους ήττα και με βαρύ σκορ.

Η ομάδα της Ρόδου είχε 4 τελικές στο πρώτο μέρος και την ευκαιρία να προηγηθεί, αλλά δεν τα κατάφερε.

Οι φιλοξενούμενοι ως το 70′ είχαν την πλήρη πρωτοβουλία των κινήσεων και τρία λεπτά αργότερα η αλλαγή του Τζιουζέπε Σανίνο, ο Ιωάννης Κωστή βρήκε δίχτυα. Από εξαιρετική ενέργεια του Πολέτο και σέντρα από αριστερά, ο νεαρός Κύπριος στην καρδιά της άμυνας νίκησε τον Τσέλιο με σουτ.

Δέκα λεπτά μετά, ο Πολέτο και πάλι σέντραρε από αριστερά και ο Κωστή με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά «κρέμασε» τον Τσέλιο και έκανε το 0-2.

Ο Βραζιλιάνος στο 89′ με πλασέ ανέβασε τον δείκτη στο 0-3 και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Θεοχάρης με πλασέ από γύρισμα του Μυτίδη διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης (88′ Νάτσης), Σελινιωτάκης, Κωστούλας, Μανωλάκης, Μασούρας, Αθανασίου (67′ Κάκκο), Ντοριβάλ (88′ Τσιαντούλας), Λινάρδος (67′ Μπαστακός), Σμυρλής, Κονέ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τζιουζέπε Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Λιάγκας, Παναγιώτου, Καραχάλιος, Νίκας (90′ Μαρίνος), Κονέ (78′ Τζημόπουλος), Νίλι, Πολέτο (90′ Θεοχάρης), Συμελίδης (61′ Κωστή), Μπιανκόνι (78′ Μυτίδης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Διαγόρας Ρόδου – Λεβαδειακός 0-4: Στην κορυφή με εμφατικό τρόπο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.