SUPER LEAGUE 2

Φιλική ήττα του Απόλλωνα Λάρισας στο Βόλο

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας χάρη σε γκολ του Βασίλη Σαχινίδη στο 59’ – Τρία δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο είχαν οι γηπεδούχοι!

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Απόλλων Λάρισας στο τελευταίο φιλικό που έδωσε με τον Ολυμπιακό Βόλου, εκτός έδρας στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Μαρσέλο Τροΐζι έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές κι έβγαλε συμπεράσματα, παρά την ήττα από μία ομάδα κατώτερης κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 3’ με τον Σερτζίνιο, αλλά ο Απόλλων απάντησε με τον Μαρκολίνο στο 10, ο οποίος όμως δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ α τετ τον Γιακουμή.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ολυμπιακός Βόλου είχε ακόμη δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο με τον Ζγκούρι στο 28’ και αμέσως στο επόμενο λεπτό στο 29’.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 59’ ένας πρώην ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα Λάρισας, ο Βασίλης Σαχινίδης, με εύστοχο πλασέ.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 93’, όμως ο Βαγενάς δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παλιούρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Π. Αμανατίδης): Γιακουμής (80’ Παλιούρας), Σάββας (76’ Παπουτσογιαννόπουλος), Μπουτζίκος, Νόνης (80’ Παπαϊωάννου), Λεάντρο, Ρόκας (76’Κόλα), Ναζίμ (90’ Καναβός), Σερτζίνιο (88’ Μαργαρίτης), Ζγκούρι (54’ Σκοπελίτης), Ευθυμιάδης (54’ Λώττας), Σαχινίδης (68’ Φλίγκος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μ. Τροΐζι): Κουτογλίδης, Σκούπρας (80’ Ταουσάνης), Κουρτεσιώτης (72’ Ρενάτο), Κοντοές (80’ Κακάμης), Σουλιώτης (54’ Αγιώτης), Λούκας (55’ Κοντοθανάσης), Τσακυργιάννης (63’ Βαγενάς), Χατζής (76’ Μπιμάυ), Λουκάο (63’ Γκουντρουμπής), Μαρκολίνο (76’ Γαρυφαλλόπουλος), Τασούλης (52’ Καμπέρης).

Επίσημα στον Καραϊσκάκη ο Κάκκο

Τρία γκολ, τρεις τραυματίες η Παναχαϊκή

Τα τυπικά απομένουν για Δόξα Δράμας και Ρουγκάλα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φιλική ήττα του Απόλλωνα Λάρισας στο Βόλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.