SUPER LEAGUE 2

Football League: Έκανε περίπατο ο Απόλλων Πόντου

Ο Απόλλων Πόντου νίκησε με 3-0 τον Ηρόδοτο στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Football League

Όσο εύκολα δείχνει το τελικό αποτέλεσμα ο Απόλλων Πόντου επικράτησε του Ηροδότου με 3-0 στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν απλά καλύτεροι και δεν ανησύχησαν σε κανένα σημείο του αγώνα, ενώ πήραν αυτό που ήθελαν από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Στο 22’ ο Ολαϊτάν άνοιξε το σκορ κι έδιωξε το άγχος από την ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη. Επίσης στο 38’ ο Κυβελίδης έκανε το 2-0 με ωραία κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρόδοτος έμεινε με δέκα παίκτες στο 53’, όταν ο Κασαπάκης είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 89’ από τον Δημητριάδη, ο οποίος έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Γεωργιάδης, Πουρτουλίδης, Λουφάκης (68’ Δημητριάδης), Κυβελίδης, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Χασομέρης, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης (59’ Μπάμπης), Ολαϊτάν.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Γιώργος Λυρώνης): Ξενοδόχοφ (46’ Τσιλιγγίρης), Γραικός, Ανδρέου, Αργκιλέσι (68’ Ζαμπορόφσκι), Ηλιάδης, Παπαγγελής, Νύκταρης, Χατζηλιάδης (58’ Κονέ), Μπαρέτας, Κασαπάκης, Μουκίδης.