SUPER LEAGUE 2

Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’ 0-0: «Κόλλησαν» στο μηδέν στο Καυτανζόγλειο

Ηρακλής και ΠΑΟΚ Β' κοντραρίστηκαν για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2, με τις δύο ομάδες να μένουν στο μηδέν.

Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’: Ηρακλής και ΠΑΟΚ Β’ κοντραρίστηκαν για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2 στο Καυτανζόγλειο Στάδιο με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Μαλούτα να βρίσκει τις ομάδες στο 0-0.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρούνε τα πατήματα τους, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να απειλήσουν με δύο σουτ από τον Άγγελο Παπαστεριανό και τον Τόμας.

Στο 19′ ήρθε η πρώτη μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Οι ασπρόμαυροι έκλεψαν ψηλά, αλλά το σουτ του Γαϊτανίδη από διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή σταμάτησε στον Παλαβράκη.

Στο 27′ ο Χατζηστραβός απείλησε την εστία του Ηρακλή όταν βγήκε διαγώνια της εστίας στα αριστερά και εξαπέλυσε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις σε ένα παιχνίδι με πολύ δύναμη αλλά χωρίς πολλές σημαντικές ευκαιρίες.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, με την πρώτη μεγάλη φάση για τον Γηραιό, να έρχεται στο 55′ όταν ο Ταλιχμανίδης σηκώθηκε στην γωνιά του και κράτησε το μηδέν σε σουτ του Τότσκα, πετώντας με απίθανη απόκρουση, την μπάλα σε κόρνερ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ένα γέμισμα του Ίνγκασον έβγαλε τον Σπυρίδη στην κόντρα, που κινήθηκε παράλληλα της γραμμής του άουτ, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Αυτή ήταν και η πρώτη υποψία φάσης για τους παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία, που μπήκαν νωχελικά στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που εμφανίστηκαν πιο αποφασισμένοι μετά την ανάπαυλα, μη μπορώντας όμως να βρούνε κάποιο γκολ απέναντι στους ασπρόμαυρους.

Κάτι τέτοιο θα μπορούσαν να είχαν πετύχει στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Βιτίνιο έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Με αυτόν τον τρόπο, το 0-0 έμοιαζε αναπόφευκτο, με τις δύο ομάδες να μην καταφέρνουν ούτε σήμερα να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’: Οι ενδεκάδες του αγώνα

Ηρακλής (Κωνσταντίνος Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Μανωλάκης, Κωστούλας, Α. Παπαστεριανός, Παπαδόπουλος (46′ Πήλιος), Μ. Παπαστεριανός, Τομάς (73′ Μασούρας), Βιτίνιο, Μπαστακός, Τότσκα (88′ Καρτσαμπάς)

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία) : Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Ίνγκασον, Καλουτσικίδης, Γιαξής, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός (83′ Φασίδης), Τζίμας (74′ Πανίδης), Γαϊτανίδης (46′ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (66′ Τσαούσης)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’ 0-0: «Κόλλησαν» στο μηδέν στο Καυτανζόγλειο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.