SUPER LEAGUE 2

Καραϊσκάκης Άρτας – ΑΕΚ Β’ 0-1: Κράτησε, σκόραρε, κέρδισε! (vids)

Καραϊσκάκης Άρτας - ΑΕΚ Β': Πέρασε από την Άρτα η ΑΕΚ Β'. Πρώτο γκολ στη Super League 2 ο Aλέξης 17χρονος Γκολφίνος.

Καραϊσκάκης ΆρταςΑΕΚ Β’ 0-1: Ο Γκίνης κράτησε το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο, ο Γκολφίνος σκόραρε στο δεύτερο και η Ένωση έφυγε με το τρίποντο από την Άρτα.

Νίκη μετά από πέντε ματς για την ΑΕΚ Β’, πρώτη ήττα για τους Αρτινούς με Φραντζέσκο στον πάγκο τους.

Δύο φορές έφτασε κοντά στο γκολ και μια σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο ο Καραϊσκάκης, αλλά το πρώτο 45λεπτο απέναντι στην ΑΕΚ Β’ τελείωσε 0-0.

Eυκαιρία στο 2′ για τους γηπεδούχους, ο Γκίνης αποκρούει το τελείωμα του Eνρίκε και κρατάει το 0-0.

O Γκίνης κρατάει ξανά το μηδέν στο 30′ «βγάζοντας» με τα πόδια το σουτ του Μίλιτς.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Κλιγγόπουλος σκόραρε με τον… ώμο, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του για οφσάιντ.

Μια τελική για την ΑΕΚ στα πρώτα 45′, με τον Λαζάρεφς να μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία το μακρινό σουτ του Μουστακόπουλου.

Στη δεύτερη της τελική, η Ένωση ανοίγει το σκορ με τον 17άχρονο Γκολφίνο (51′), εκμεταλλευόμενος λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων.

Eυκαιρία με Γιούση να τελειώσει το ματς λίγα λεπτά αργότερα, αλλά η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία. Το 0-2 δεν έγινε, αλλά ούτε το 1-1 όταν λίγο πριν μπούμε στο τελευταίο 10λεπτο, ο Ναζίμ από καλή θέση έστειλε τη μπάλα άουτ!

Δοκάρι με Κοσίδη στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι, ενώ προηγουμένως ο Γιούσης έχει χάσει το άχαστο!

Καραϊσκάκης (Φραντζέσκος): Λαζάρεφς, Πριόνας, Τάμπας, Κρισμάρεβιτς, Κορέλας (61′ Ναζίμ), Ντοναλντόνι, Μίλιτς, Κλιγγόπουλος, Βαν Ίπερεν, Βαφειάδης (61′ Νταλακούρας), Ενρίκε.

ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Ραντόνια (90+1′ Σταμούλης), Γιαννούτσος, Λάτσι, Κορνέζος, Μουστακόπουλος, Ρουκουνάκης (77′ Παρράς), Γιούσης, Γκαρσία (90′ Γεωργέας), Μιτάι, Γκολφίνος (70′ Κοσίδης).

Ρεπό: Καλλιθέα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Καραϊσκάκης Άρτας – ΑΕΚ Β’ 0-1: Κράτησε, σκόραρε, κέρδισε! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!