SUPER LEAGUE 2

Καταγγελία Καλλιθέας: «Ο Απόλλων Λ. μας άφησε να προηγηθούμε»

Για εσκεμμένη... χαλαρότητα των αντιπάλων τους έκαναν λόγο στη Καλλιθέα

Η απίθανη ανατροπή του Απόλλωνα Λάρισας επί της Καλλιθέας με 4-3 (από 1-3 στο ημίχρονο) άφησε με πολλά παράπονα τους ηττημένους μετά το τέλος του αγώνα. Παράπονα όχι για την διαιτησία, αλλά για… στήσιμο αγώνα! Οι παράγοντες της Καλλιθέας μετά το τέλος του ματς, υποστήριξαν πως επίτηδες οι παίκτες της ομάδας του Απόλλωνα έπαιξαν χαλαρά στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο τα έδωσαν όλα για τη νίκη, απέναντι στην ομάδα τους που δεν είναι ίδιας δυναμικότητας.

«Αυτό το παιχνίδι δεν έπρεπε να γίνει τη Μεγάλη Εβδομάδα, αλλά τις Απόκριες. Οι παίκτες του Απόλλωνα Λάρισας μας άφησαν να προηγηθούμε και στο δεύτερο μέρος το έπαιξαν στα ίσια και νίκησαν. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει», είπε χαρακτηριστικά ο γενικός αρχηγός της ομάδας, Νίκος Γιαννόπουλος, με την διοίκηση των νικητών να αντιδρά άμεσα.

«Από πότε κύριε γενικέ αρχηγέ, απαγορεύεται ή είναι μεμπτό μια ομάδα να προσπαθεί να κερδίσει, ακόμη και όταν είναι πίσω στο σκορ; Ποιος νόμος αφαιρεί το δικαίωμα σε επαγγελματίες παίκτες να παλεύουν μέχρι ο διαιτητής να σφυρίζει την λήξη του αγώνα; Σίγουρα… γλυκαθήκατε από το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου και θεωρήσατε ότι είναι ευκαιρία, να αρπάξετε ό,τι μπορείτε.

Λυπούμεθα αλλά στόχος μας, είναι ανεξαιρέτως αντιπάλου, να προσφέρουμε, πάντα και όσο μπορούμε την χαρά της νίκης στους φιλάθλους μας. Το καταμαρτυρούν οι 14 νίκες μας στο πρωτάθλημα. Μήπως τελικά εσείς θεωρείτε κακό, να κερδίζει μια ανώτερη αγωνιστικά, ομάδα; Δυστυχώς με τις δηλώσεις σας, μειώσατε την προσπάθεια των ίδιων των παικτών σας. Εμείς εδώ συνεχίζουμε, όπως και εσείς… εκεί. Καλή Ανάσταση σε όλο τον κόσμο…», ανέφεραν σε ανακοίνωσή τους.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Καταγγελία Καλλιθέας: «Ο Απόλλων Λ. μας άφησε να προηγηθούμε»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.