SUPER LEAGUE 2

Kέρκυρα – Εργοτέλης 0-4: Περίπατος με Έφορντ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζόζεφ Έφορντ,ο Εργοτέλης επικράτησε με 4-0 της Κέρκυρας στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Super League 2. H κρητική ομάδα επικράτησε εύκολα με 4-0 της Κέρκυρας, με χατ-τρικ του Έφορντ, συνεχίζοντας με νίκη τις υποχρεώσεις τους. στην Superleague 2 Παρά το χαμένο πέναλτι του Ροβίθη...

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζόζεφ Έφορντ,ο Εργοτέλης επικράτησε με 4-0 της Κέρκυρας στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Super League 2.

H κρητική ομάδα επικράτησε εύκολα με 4-0 της Κέρκυρας, με χατ-τρικ του Έφορντ, συνεχίζοντας με νίκη τις υποχρεώσεις τους. στην Superleague 2

Παρά το χαμένο πέναλτι του Ροβίθη στο 23′, άνοιξαν το σκορ πλασέ του Έφορντ στο 28′. Μάλιστα, επτά λεπτά αργότερα, ο Μπαράτα από κοντά πήρε το… ριμπάουντ διαμορφώνοντας το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα και στο 47′  οι φιλοξενούμενοι έφτασαν την επίτευξη ενός ακόμα τέρματος, με τον Έφορντ, ο οποίος ολοκλήρωσε το χατ τρικ του στο 71′ για το τελικό 0-4.