SUPER LEAGUE 2

Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα 0-4: Για πλάκα με Νάουμετς (vid)

Με συνοπτικές διαδικασίες οι Ηπειρώτες έφτασαν σε άλλη μία νίκη

Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα 0-4: Έκανε περίπατο… Χωρίς να βρει την παραμικρή αντίσταση η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη προσέθεσε στο ενεργητικό της άλλη μία νίκη. Με αυτό τον τρόπο εξασφάλισε ότι το πέρας και αυτής της αγωνιστικής θα τη βρει στην κορυφή.

Οι Ηπειρώτες πήγαν ως ξεκάθαρο φαβορί στην αναμέτρηση. Οποιοδήποτε αποτέλεσμα πλην της νίκης θα ήταν αποτυχία. Ωστόσο, δεν έδωσαν το παραμικρό δικαίωμα. «Καθάρισαν» από νωρίς το τρίποντο και έγιναν η ένατη ομάδα σε ισάριθμες αγωνιστικές που υποχρεώνει την ουραγό Κέρκυρα σε ήττα.

Μόλις στο 3′ ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης Νάουμετς άνοιξε το σκορ με φάουλ, ενώ έξι λεπτά μετά Μπουκουβάλας, Λεό και Ξύδας άλλαξαν την μπάλα με τον τελευταίο να σουτάρει διαγώνια και να σκοράρει.

Το ματς είχε ανοίξει και στη συνέχεια υπήρχαν φάσεις και για τις δύο ομάδες. Το πάλεψε η Κέρκυρα να βρει ένα γκολ, αλλά ήταν εκείνη τελικά που δέχτηκε και τρίτο στο 30′. Σκόρερ ξανά ο Νάουμετς με πλασέ εντός περιοχής. Λίγο μετά θα μπορούσε να έχει χριστεί σκόρερ και ο Κριζμάν.

Φυσικά και το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έβγαλε το πόδι από το γκάζι. Δεν είχε λόγο, άλλωστε, να συνεχίσει σε αυτό τον ρυθμό. Οι δύο ομάδες είχαν κάποιες τελικές, αλλά το σκορ δεν άλλαζε μέχρι τις καθυστερήσεις. Εκεί ο Νάουμετς διαμόρφωσε το 0-4 κάνοντας έτσι χατ τρικ με ωραίο σουτ.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Ρομπέρτο Μπολάνο): Παγκράτης, Πιαστόπουλος, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Ζερβόπουλος, Αμαραντίδης (46’ Ενγκάν), Γεωργακόπουλος Κ.Π. , Λεπενιώτης, Βασιλούδης, Μίσκο (67’ Νικολούδης), Γεωργακόπουλος Κ.Λ (71’ Ντονασιμέντο).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Αποστολόπουλος (46’ Οικονομόπουλος), Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Σιόντης, Κάστρο (46’ Πίτου Γκαρσία), Νάουμετς, Ξύδας (73’ Ράντοβατς), Λεό, Κρίζμαν.