SUPER LEAGUE 2

Κηφισιά- ΑΕΚ Β’ 2-1: Δεύτερη ήττα για την «Ένωση», έπεσε από την κορυφή

Τη 2η ήττα της στο πρωτάθλημα της Super League 2 γνώρισε η ΑΕΚ Β'

Κηφισιά- ΑΕΚ Β’ 2-1: Έχοντας να αντιμετωπίσει πολλές απουσίες η ΑΕΚ Β’ ηττήθηκε για 2η φορά στο πρωτάθλημα της Super League 2, αυτή τη φορά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Στους 28 βαθμούς σε 14 ματς η «Ένωση» που είναι 2η μετά τον Λεβαδειακό που έχει 31β. στον ίδιο αριθμό παιχνιδιών. Από την πλευρά της Κηφισιά ανέβηκε 8η θέση μετά την 6η νίκη της που την έφερε στους 19 βαθμούς.  Έτσι ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος  είδε μια σημαντική νίκη της ομάδας του απέναντι σε μία από τα δυνατότερα σύνολα της κατηγορίας.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό όταν ο Τετέι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Εν συνεχεία, στο 32ο λεπτό η Κηφισιά έχασε μια σημαντική ευκαιρία για να κάνει το 2-0, όταν ο Ντοριβάλ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, παράβαση η οποία προήλθε από τον Χριστόπουλο.

Εν τέλει το 2-0 για τους γηπεδούχους έγινε στο 58ο λεπτό με τον Φελίπε ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ντοριβάλ.

Στο 70ο λεπτό η ΑΕΚ Β’ κατάφερε να μειώσει με ωραία προβολή του Χριστόπουλου μετά από σέντρα του Παρρά. Στο υπόλοιπο του ματς πίεσε για την ισοφάριση, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει εκ νέου, με το 2-1 υπέρ της Κηφισιάς να παραμένει μέχρι τέλους.

Κηφισιά- ΑΕΚ Β’ 2-1

ΚΗΦΙΣΙΑ(Ελευθερόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Μουστάκης, Μκρτσιάν, Γκότοβος, Να, Παπασάββας, Ντοριβάλ, Φελίπε (66′ Παυλάκης) Οικονομίδης (66′ Βαζ) Καλλέργης (88′ Τόλιος) Τετέι (82′ Κουιρουκίδης)

ΑΕΚ Β’ (Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Σταμούλης (77′ Γιαννούτσος) Κορνέζος, Γιαννούτσος, Παρράς (77′ Ραντόνια) Ρουκουνάκης (65′ Γκολφίνος) Γερολέμου, Χριστόπουλος Ευθ., Γερολέμου, Αμούρ (65′ Γκαρσία) Ιατρούδης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κηφισιά- ΑΕΚ Β’ 2-1: Δεύτερη ήττα για την «Ένωση», έπεσε από την κορυφή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.