SUPER LEAGUE 2

Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1: Τρίτη νίκη για τους «ερυθρόλευκους» (vid)

Την 3η του νίκη σε τέσσερα παιχνίδια στη Super League 2 εξασφάλισε κόντρα στον Πανσερραϊκό ο Ολυμπιακός Β'.

Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1: Στους 10 βαθμούς σε 4 ματς η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα, η οποία πανηγύρισε την 3η νίκη της στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Ο Ολυμπιακός Β’ άνοιξε το σκορ στο 30′ με πέναλτι, το οποίο εξασφάλισε στο 28′ ο  Σουρλής μετά από μαρκάρισμα του Πίντο στην περιοχή. Ο παίκτης των Πειραιωτών έκανε ωραία κίνηση, βάζοντας το σώμα του μπροστά από τον αντίπαλό του τον οποίο ανάγκασε να τον ανατρέψει.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο ο Κωστή ο οποίος με ωραία εκτέλεση έκανε το 1-0 στέλνοντας τον Ανάκογλου στο έδαφος, μακριά από την μπάλα.

Το ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 1-0, όμως δύο λεπτά μετά την έναρξη του Β’ μέρους ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε. Στο 47′ ο Μαρτσιόνι  έπαιξε το ένα-δύο με τον Παπαβασιλείου και σκόραρε με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή…

Ο Ολυμπιακός Β’ αντέδρασε άμεσα καθώς μετά από μόλις 4 λεπτά (51’1) ξαναπήρε το προβάδισμα στο σκορ.

51′ Γκολ για τον Ολυμπιακό Β’ μετά από λάθος του τερματοφύλακα του Μανουσάκη με τον Βοίλη να του κλέβει την μπάλα και να εκτελεί σε κενή εστία

Ο Βοΐλης πίεσε έξυπνα τον Καβουσάκη, ο οποίος υπέπεσε σε σοβαρό λάθος, με τον πρώτο να του κλέβει τη μπάλα και να σκοράρει προ κενής εστίας για το 2-1!

Αυτή για τον Πανσερραϊκό ήταν η 2η ήττα σε έξι ματς που τον άφησε στη 12η θέση με 6β.. Στην 3η θέση ο Ολυμπιακός με 10 βαθμούς πλέον έχοντας μόνο 4 παιχνίδια.

Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1

Ολυμπιακός Β’: Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Μαρίνος (80′ Τσέλιος), Βοΐλης (89′ Ντόη), Κίτσος, Κωστή (74′ Λιάτσος), Σουρλής

Πανσερραϊκός: Καβουσάκης, Ζέρης, Κρητικός (72′ Τσιμίκας), Ανάκογλου, Κανίς, Γιανναράκης, Κουκόλης, Μαρτσιόνι, Πίντο (57? λ.τ Φουάσης), Μέσσι (57? Κόντσι), Παπαβασιλείου (72′ Έππας).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1: Τρίτη νίκη για τους «ερυθρόλευκους» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.