SUPER LEAGUE 2

Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου 7-0: Ακόμα… σκοράρει

Επιβλητική νίκη με το ευρύ 7-0 πέτυχε η Παναχαϊκή επί του Απόλλωνα Πόντου, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Super League 2.

Οι Πατρινοί χρησιμοποίησαν ως έδρα το γήπεδο της Ναυπάκτου και διέλυσαν 7-0 τον ουραγό Απόλλωνα Πόντου.

Στο 12′ έφτασαν στο 1-0 με  με εκτέλεση πέναλτι του Μυτίδη. Το 2-0 ήρθε τρία λεπτά αργότερα, με τον Κυνηγόπουλο, ενώ το 3-0 έγινε στο 19′ με τον Σταματόπουλο.

Η Παναχαϊκή δεν έβγαλε το πόδι από το γκάζι και στο 29′ έγραψε το 4-0 με τον Ανάκογλου, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Super League 2: Έχασε την ευκαιρία ο Εργοτέλης, άνετα ο Απόλλων

Το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα μετά τη διακοπή και στο 56′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυρία έγινε το 5-0.

Στο 62′, ο Μασούρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0, ενώ το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Τσότρας στο 72′.

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Σταμόπουλος, Πατάπης, Μαυριάς (78′ Παπαδόπουλος), Μυτίδης (65′ Αντωνακόπουλος), Ανάκογλου (69′ Τσότρας), Θεολόγου, Μουστακόπουλος, Σταυρόπουλος, Κυνηγόπουλος, Μασούρας.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Μαλέσιος, Δαλιανόπουλος, Κάποιας, Φράγκος, Τουρσίδης (46′ Χατζηκωνσταντίνου), Καλογέρης, Τσουμάνης, Αμαραντίδης, Χριστοδούλου, Λάσκοφ (46′ Τσιάτας), Χατζηαθανασίου (69′ Νάστος).

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Παρασκευή 6/3

Πλατανιάς – Καραϊσκάκης Άρτας 1-0 (87′ Λουκίνας)

Κυριακή 8/3

Λεβαδειακός – Χανιά 0-0

ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα 4-1 (19′ πεν-76′ Παμλίδης, 38′ Ελευθεριάδης, 42′ Κρίζμαν / 41′ Ντε Βίντερ)

Δευτέρα 9/3

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Λάρισας 3-0 (7′ Μαρκόφσκι, 34′ Φατιόν , 73′ Πατράλης)

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-2 (22′ Μπουρσέλης, 83′ Μπούσης – 29′, 89′ Ρόβας)

Τρίτη 10/3

Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου 7-0 (13′, 19′ Μυτίδης, 15′ Κυνηγόπουλος, 28′ Ανάκογλου, 55′ Μαυρίας, 61′ Μασούρας, 72′ Τσότρας)

12 Απόλλων Πόντου 19 -3 5 61

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου 7-0: Ακόμα… σκοράρει», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.