SUPER LEAGUE 2

Παναθηναϊκός B’ – Αστέρας Βλαχιώτη 2-0: «Ανέβηκε» στο δεύτερο και το «καθάρισε» (vids)

Αθανασακόπουλος και Σαρδέλης «καθάρισαν» για τον Παναθηναϊκό Β' κόντρα στον Αστέρα Βλαχιώτη.

Παναθηναϊκός B’Αστέρας Βλαχιώτη 2-0: Mε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ήρθε η νίκη για τους «πράσινους».

Ντέρμπι ουραγών στον Ασπρόπυργο. Παναθηναϊκός Β – Αστέρας Βλαχιώτη με τους «πράσινους» να επικρατούν 2-0 και να αφήνουν στην προτελευταία θέση της ομάδα της Σπάρτης. Αθανασακόπουλος με πέναλτι και Σαρδέλης οι σκόρερ του «τριφυλλιού». Με 10 τελείωσαν την αναμέτρηση και οι δύο ομάδες.

Φλύαρη υπεροχή των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο, αλλά χωρίς να βρίσκουν διαδρόμους για την περιοχή του αντιπάλου. Πέντε τελικές στο πρώτο 45λεπτο, τρεις για τον Παναθηναϊκό Β’, δύο για τον Αστέρα Βλαχιώτη, καμία δεν βρήκε εστία!

Οι φιλοξενούμενοι την καλύτερη στιγμή στο πρώτο μέρος, στο 16′ με τον αφύλαχτο Λεωνιδόπουλο από το ύψος της μικρής περιοχής να πιάνει την κεφαλιά που κατέληξε εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χριστογεώργου.

Αυξάνει την πίεση του το «τριφύλλι» στο δεύτερο ημίχρονο, απειλεί πλέον τον Αθανασόπουλο και ανοίγει το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αθανασακόπουλου στο 65′. Προβάδισμα και αριθμητικό πλεονέκτημα για τους «πράσινους» αφού ο Πεχλιβανόπουλος στη φάση του πέναλτι, αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν άμεσα, καθώς στο 67′ παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια και ο Ηλιάδης για φάουλ στον Λεωνιδόπουλο, το οποίο τιμωρήθηκε και πειθαρχικά με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Κουκούλα.

Οι γηπεδούχοι «καθαρίζουν» την υπόθεση νίκη στο 83′ με ωραίο συρτό σουτ του Σαρδέλη από το ύψος του πέναλτι για το τελικό 2-0 στο γήπεδο του Ασπροπύργου.

Παναθηναϊκός Β (Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Θεοχάρης (87′ Αντωνίου), Αθανασακόπουλος (90+1′ Καρβούνης), Κρυπαράκος (90+1′ Τουρκοχωρίτης), Σαρδέλης, Ρόμπι, Μαρτίνης, Τσιριγώτης (84′ Σέχου), Ηλιάδης.

Αστέρας Βλαχιώτη (Βελιτζέλος): Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Μεσουράντζε (81′ Ρόδης), Λάμτσε, Λεωνιδόπουλος, Σοκολάροφ, Παπούλης (68′ Ντούνης), Χριστόπουλος (68′ Τουλίκας), Τσίπρας (58′ Σάνι), Ζαΐμι (82′ Οφολίκουε).

Ρεπό: Εργοτέλης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός B’ – Αστέρας Βλαχιώτη 2-0: «Ανέβηκε» στο δεύτερο και το «καθάρισε» (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!