SUPER LEAGUE 2

Παναθηναϊκός Β’ – Καραϊσκάκης 2-2: Ανατροπή χωρίς αντίκρισμα

Παναθηναϊκός Β' και Καραϊσκάκης Άρτας ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στο κάκιστο γήπεδο του Ασπρόπυργου

Παναθηναϊκός Β’Καραϊσκάκης: Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Super League 2 για την 5η αγωνιστική στον Ασπρόπυρο.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ από νωρίς και κάπως έτσι ήταν αναμενόμενο να ανοίξει. Μόλις στο 5′ ο Σταματής έβγαλε σέντρα και ο Ρούνεϊ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι. Εκεί από κοντά ο Ντοναλντόνι έκανε το 0-1.

Τα πάντα έγιναν δύσκολα για το «τριφύλλι». Ο Γιάννης Βονόρτας είδε τους ποδοσφαιριστές του να κυκλοφορούν στη συνέχεια την μπάλα. Στο 29′ από σέντρα του Βαγιαννίδη ο Σέχου σούταρε και η μπάλα έφυγε κόρνερ μετά από κόντρα. Τελικά η ισοφάριση ήρθε τρία λεπτά μετά. Ο Βαγιαννίδης ανατράπηκε από τον Μπεκατώρο και ο Θεοχάρης ανέλαβε την εκτέλεση κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο Παναθηναϊκός Β’ και Καραϊσκάκης μπήκαν για τη νίκη. Οι «πράσινοι» με τον κινητικό Σέχου πήραν ένα ακόμη πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος και έκανε το 2-1 στο 65′. Μόνο τέσσερα λεπτά, όμως, κράτησε το προβάδισμα των γηπεδούχων, αφού στη συνέχεια με τρομερό σουτ ο Ρούνεϊ ισοφάρισε. Στο φινάλε πίεσαν οι «πράσινοι», αλλά χωρίς να καταφέρουν κάτι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ρόμπι (86’ Τσιριγώτης), Αντωνίου, Μαρτίνης, Θεοχάρης, Ηλιάδης, Μαραθωνίτης (62’ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος (86’ Καρβούνης), Σαρδέλης (76’ Κούτσιας), Σέχου.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ: Χουάντερσον, Τάμπας, Γλυνός, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Ναζίμ, Ρουμπανγκούκα (78’ Βαφειάδης), Ρούνεϊ, Δερμιτζάκης (85’ Κριστμάρεβιτς), Ντοναλντόνι (61’ Γαλεάδης), Σταμάτης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Β’ – Καραϊσκάκης 2-2: Ανατροπή χωρίς αντίκρισμα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.