SUPER LEAGUE 2

ΠΑΟΚ Β’ – Νίκη Βόλου 2-2: Τα εύκολα, δύσκολα και ισοπαλία στα χασομέρια!

ΠΑΟΚ Β' - Νίκη Βόλου 2-2: Το γρήγορο 2-0 δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει τη Νίκη Βόλου ο ΠΑΟΚ Β'.

Ο ΠΑΟΚ Β’ προηγήθηκε 2-0, αλλά η Νίκη Βόλου με γκολ στις καθυστερήσεις «τσίμπησε» τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Έμοιαζε δικό του ματς, αλλά δεν το πήρε! Ο ΠΑΟΚ Β’ μπήκε ορεξάτος κόντρα στη Νίκη Βόλου και με προηγήθηκε 2-0 στο 20λεπτο.
Κούτσιας με πέναλτι το 1-0 στο 14′ και Τζίμας στο 21′ το δεύτερο γκολ για τον δικέφαλο του βορρά.

Οι φιλοξενούμενοι που δεν το παράτησαν το ματς, είχαν δοκάρι με τον Παναγιωτίδη στο 30’, μείωσαν με τον Τζιώρα στο 54′ και τελικά πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με γκολ του πρώτου, έπειτα από λάθος των αμυντικών των γηπεδούχων.

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Τάχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας (53’ Χατζηστραβός), Μελετίδης (70’ Καλουτσικίδης), Τσοπούρογλου (70’ Γαϊτανίδης), Κούτσιας (60’ Πανίδης), Τζίμας (70’ Γρόσδης).

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αθανασίου (53’ Βασιλείου), Αλιατίδης, Ανδρέου (38’ Τσουκαλάς), Πάνος (38’ Γκαρσία), Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Μέτσε, Κάσσος, Βλαχομήτρος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ Β’ – Νίκη Βόλου 2-2: Τα εύκολα, δύσκολα και ισοπαλία στα χασομέρια!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!