SUPER LEAGUE 2

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Λάρισας 4-1: Εντυπωσιακή εμφάνιση (vid)

Οι Ηπειρώτες νίκησαν με 4-1 τους Θεσσαλούς μία εβδομάδα πριν την έναρξη της Super League 2

ΠΑΣ Γιάννινα και Απόλλων Λάρισας έδωσαν το τελευταίο τους φιλικό πριν την έναρξη της Super League 2.

Οι Γιαννιώτες επικράτησαν με 4-1 και συνέχισαν την καλή εικόνα των φιλικών, ενώ ο Απόλλωνας γνώρισε την ήττα και προβλημάτισε ειδικά με την παρουσία του στην άμυνα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Super League 2: Προσφυγές, κανόνια και… over

Η ομάδα του Γιαννίκη ήταν καταιγιστική στην επανάληψη και με γκολ των Λεό, Οικονομόπουλου και Λώλη έβαλε τρία τέρματα σε ένα εικοσάλεπτο. Ο Νάουμετς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και μείωσε για την ομάδα της Λάρισας ο Σιφναίος με πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως, θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί στο 30′, καθώς κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Τασιούλη από τον Μπουκουβάλα. Ο Χατζής, όμως, που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και τρία λεπτά μετά την έναρξη του, ο Νάουμετς με εξαιρετική κάθετη βρήκε τον Λεό και εκείνος πλάσαρε εύστοχα τον Γκέκα κάνοντας το 1-0.

Επτά λεπτά μετά ο Νικολιάς με πάσα βρήκε τον Οικονομόπουλο και εκείνος από τα δεξιά με ωραία προσπάθεια και συρτό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 65′ οι Ηπειρώτες ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 όταν ο Παμλίδης πάσαρε στον Λώλη και εκείνος βγήκε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα των Λαρισαίων που έκανε άστοχη έξοδο και πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του.

Ένα λεπτό μετά το 80′ ο εξαιρετικός Νάουμετς πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια αμυντικού του Απόλλωνα και με αριστερό σουτ έκανε το 4-0.

Στο 83′ ο Απόλλων μείωσε στο τελικό 4-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σιφναίου, ένα πέναλτι που προήλθε από χέρι του Πήλιου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Σιόντης, Αποστολόπουλος, Μπουκουβάλας, Κάστρο, Πίτου Γκαρσία, Νικολιάς, Νάουμετς, Καρτάλης, Λεό.

Έπαιξαν και οι: Χουτεσιώτης, Ζιουλής, Πανουργιάς, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Λιάσος, Ράντοβατς, Λάμπρης, Λώλης, Γροσδάνης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Καρρίκι, Καρατάσιος, Σουλιώτης, Χατζής, Νούσιος, Τασιούλης, Μπαστακός, Γκουστάβο.

Έπαιξαν και οι: Βασιλειάδης, Βαγενάς, Μπρέμπος, Καμπέρης, Γεωργακόπουλος, Κούλπας, Νύκταρης, Μπιμάι, Σιφναίος, Κωστούλας, Ναζίμ.

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Λάρισας 4-1: Δείτε το βίντεο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Λάρισας 4-1: Εντυπωσιακή εμφάνιση (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.