SUPER LEAGUE 2

Πλατανιάς – Λεβαδειακός 3-2: Τα γκολ του αγώνα (vid)

Νίκη με ανατροπή για τους Κρητικούς...

Πλατανιάς – Λεβαδειακός 3-2: Ωραίο ματς έγινε στην Κρήτη όπου ο Πλατανιάς νίκησε με 3-2 τον Λεβαδειακό, για την 1η αγωνιστική της Super League 1. Ένα παιχνίδι το οποίο θύμισε αρκετά το πρωτάθλημα της Super League. Δύο ομάδες οι οποίες πριν λίγες σεζόν έπαιζαν στην πρώτη κατηγορία.

Οι Βοιωτοί ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν στο παιχνίδι, με το γκολ του Σανάμπρια στο 27′. Η ομάδα των Χανίων όμως αντέδρασε και στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε την ισοφάριση. Στο 52′ ο Νίλι σημείωσε το 1-1 και μόλις τρία λεπτά μετά ο Μπιανκόνι σκόραρε για το 2-1!

Ο Λεβαδειακός μπόρεσε να ισοφαρίσει με τον Ανγκουά στο 58′, αλλά ο Πλατανιάς δεν είχε πει την τελευταία του λέξη! Και ο Λουκίνας έβαλε το γκολ που έδωσε το τρίποντο στους γηπεδούχους, στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Super League 2: Ματσάρες στην πρεμιέρα, ισόπαλοι Παναχαϊκή-ΠΑΣ

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (59’ Μάικιτς), Τσαμούρης, Σάαντο (67′ Παπαδόπουλος), Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας (84’ Παπουτσογιαννόπουλος).

Λεβαδειακός (Δημήτρης Σπανός): Επασί, Αργυρόπουλος (46’ Χατζηλάμπρος), Παντελιάδης, Ανγκουά, Λιάγκας, Φυτανίδης, Νίκας, Καραχάλιος, Συμελίδης (65’ Ενομό), Σανάμπρια (80’ λ.τρ. Κοζορώνης), Ιωαννίδης.

Δείτε σε βίντεο τα γκολ της αναμέτρησης…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πλατανιάς – Λεβαδειακός 3-2: Τα γκολ του αγώνα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.