SUPER LEAGUE 2

Πλατανιάς – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2: Περίπατος στα Περιβόλια (vids)

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης

Καλπάζει ο ΠΑΣ Γιάννινα που δεν σταματάει πουθενά, επικράτησε με 2-0 του Πλατανιά στα Περιβόλια και διατηρήθηκε σε απόσταση ασφαλείας από τους υπόλοιπους διεκδικητές της ανόδου.

Στο ματς που ολοκλήρωσε την 18η αγωνιστική της Super League 2, η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη έπαιξε όσο χρειάστηκε, πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασε στη νίκη.

Οι Ηπειρώτες μπήκαν στο ματς με φόρα από την πεντάρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Και έκαναν γκολ την πρώτη τους τελική με τον Παντελάκη στο 19′.

Ο Αποστολόπουλος εκτέλεσε το φαουλ και ο αμυντικός του ΠΑΣ με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Τρία λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν και το δεύτερο γκολ με ένα σουτ του Παμλίδη να περνά ελάχιστα άουτ.

Μοναδική υποψία φάσης από πλευράς Πλατανιά, μία άστοχη εκτέλεση φάουλ του Βουκελάτου στο 26′, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με ένα φάουλ του Παμλίδη στο 37′ (δεν βρήκε εστία).

Πολύ πιο επιθετικά μπήκε στο β’ μέρος ο Πλατανιάς. Με τον Οικονομόπουλο να οργανώνει ξεκίνησε να γυρίζει την μπάλα και έψαχνε τρόπο να απειλήσει.

Αλλά τελική στην εστία του Χουτεσιώτη δεν έκανε . Αντίθετα, ο ΠΑΣ βρήκε το δεύτερο του γκολ με τον Καρτάλη με ωραία προσπάθεια στο 56′.

Στα υπόλοιπα 30 λεπτά ο ρυθμός έπεσε, είδαμε κακό παιχνίδι, παιχνίδι κέντρου με πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις και το σκορ δεν άλλαξε.

Τελευταία φάση στο ματς, μία άστοχη σκαστή κεφαλιά του Γιούση στο 89′ για τον Πλατανιά.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Πενταράκης, Ρεβυθόπουλος, Κατσαρός (63′ Λουκίνας), Τσαμούρης, Σαάντο, Κόρστσαμ, Μπάμπης, Οικονόμου, Γιούσης, Βουκελάτος (72′ Ποζατζίδης), Παπουτσογιαννόπουλος (63′ Λεϊρία).

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Παντελάκης, Σκόνδρας, Λιάσος, Σιόντης, Καρτάλης (80′ Νικολιάς), Παμλίδης, Λεό (77′ Ξύδας), Κρίζμαν (62′ Ελευθεριάδης).

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Παρασκευή 21/2

Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας 3-2 (14′ Ιωαννίδης, 69′ Πολέτο, 71′ Μπαστιάνος – 6′, 93′ Σαμπανίδης)

Σάββατο 22/2

Απόλλων Πόντου – Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-3 (52′ Χριστοδούλου – 27′ Κυβελίδης, 32′ Κούστα, 86′ Αλμπάνης)