SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1ος όμιλος: Δύο στα δύο ο Ολυμπιακός Β – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Ζευγάρωσε τις νίκες του στη Super League 2 o Ολυμπιακός Β. Ισόπαλο το Πανσερραϊκός - Τρίκαλα.
Super League 2 – 1ος όμιλος: Δύο στα δύο ο Ολυμπιακός Β  – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2: Με ένα τυχερό γκολ, ο Ολυμπιακός Β «λύγισε» (1-0) την ΑΕΛ στου Ρέντη. Χωρίς νικητή (1-1) το Πανσερραϊκός – Τρίκαλα.

Δύο στα δύο ο Ολυμπιακός Β, επικρατώντας 1-0 της ΑΕΛ, με ένα τυχερό γκολ του Κωστή. Το πάλεψαν οι Θεσσαλοί, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας από την αναμέτρηση.

Ποιο μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, δεν γινόταν. Από δύο τελικές η κάθε ομάδα, από μια στην εστία, από δύο και τα κερδισμένα κόρνερ και 51-49 η κατοχή υπέρ των «ερυθρολεύκων».

Θεατές όπως επιβεβαιώνεται και από τα στατιστικά, οι δύο τερματοφύλακες, που χρειάστηκε από μια φορά να επέμβουν, σε σουτ που η μπάλα έφτασε… πεθαμένη στα χέρια τους.

Πιεστική ψηλά η ΑΕΛ στο πρώτο 45λεπτο, πιο δραστήρια, αλλά δεν απείλησε καθόλου τον Τζολάκη.

Μεγάλα «νεκρά» διαστήματα ο Ολυμπιακός, με μικρές παρενθέσεις. Η καλύτερη στιγμή του πρώτου 45λεπτου, δεν καταγράφεται ως τελική.

Στο 21′ στο γύρισμα του Νίκολιτς, ο Μαρίνος δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με τη μπάλα που πέρασε παράλληλα από την μικρή περιοχή του Θεοδωρόπουλου.

Η ΑΕΛ δεν ήταν το ίδιο πιεστική στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ούτε και ο Ολυμπιακός έγινε πιο απειλητικός.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που βρήκαν το γκολ, έχοντας και τη τύχη με το μέρος τους.

Στο 74′ ο Νίκολιτς πήρε τη μπουκιά από το στόμα του Ομάρ και τρία λεπτά αργότερα ο Τζολάκης απέκρουσε το σουτ του Όγκμποε.

Δύο λεπτά αργότερα, το παιχνίδι αποκτά σκορ, με τους Πειραιώτες να παίρνουν το προβάδισμα όταν στο σουτ του Κωστή, η μπαλα βρήκε στον Ομάρ, άλλαξε πορεία ξεγελώντας τον Θεοδωρόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα της «βυσσινί» εστίας.

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Μπαγκαλιάνης, Αποστολόπουλος, Σουλής, Σαπουντζής (46′ Μαυρουδής), Νίκολιτς, Μαρίνος (46′ Κίτσος), Βοΐλης (46′ Κωστή), Μπα (90′ Ντόη).

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος (84′ Θ. Παπαγεωργίου), Ομάρ, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Κ. Παπαγεωργίου (84′ Γρηγορόπουλος), Κολομπίνο, Μαυριάς, Συμελίδης (60′ Ακούνια), Νικολιάς, Όγκμποε.

Super League 2: Πανσερραϊκός – Τρίκαλα 1-1

Μόνο ισοπαλίες για Πανσερραϊκό και Τρίκαλα. Τρίτη για τα «Λιοντάρια», δεύτερη για τον ΑΟΤ που δεν άγωνίστηκε την 2η αγωνιστική. Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν στο 36′ όταν από κεφαλιά πάσα του Ντιαλοσι, ο Ρεκίν με φοβερό εναέριο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσια με τον μόνιμο σκόρερ τους, Κανίς από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

vathmologia 1os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1ος όμιλος: Δύο στα δύο ο Ολυμπιακός Β – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!