SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1oς όμιλος: Επιστροφή στις νίκες η ΑΕΛ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2: Νίκες για ΑΕΛ, Ολυμπιακό Βόλου, Αλμωπό και Ξάνθη.

Super League 2 – 2oς όμιλος: Νίκησε τον Πανσερραϊκό η ΑΕΛ, νίκες και για Αλμωπό, Ολυμπιακό Βόλου. Νέος διασυρμός για την Καβάλα από την Ξάνθη.

Super League 2 – 2oς όμιλος: Εκαμψε την αντίσταση του Πανσερραϊκού η ΑΕΛ (2-0) και επέστεψε στις νίκες. Με δύο γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου, έφτασαν στη νίκη οι «βυσσινί». Ο Ακούνια από τη βούλα του πέναλτι, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44′), έκανε το 1-0 και ο Γιάκος στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό 2-0.

Εύκολα ο Ολυμπιακός Βόλου τον Απόλλωνα Πόντου. Οι Θεσσαλοί με δύο γκολ από τα αποδυτήρια του Σιαφά (3′, 6′) ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση τρίποντο. Ο Σκοπελίτης στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Καλογέρη, λίγο αργότερα να μειώνει σε 3-1. Ο Δαλιανόπουλος στο 86′ μείωσε σε 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο γηπεδούχος ήταν εκείνος που πανηγύρισε και στην Αριδαία. Ο τοπικός Αλμωπός, με τέρματα του Γιουγκούδη στο 42′ και του Ρόβα στο 52′, προηγήθηκε 2-0 του Πιερικού, ο Ζαφειράκης μείωσε γρήγορα σε 2-1 στο 56′, αλλά η αντεπίθεση της ομάδας της Πιερίας έμεινε στη μέση. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ρίβας στο 90+3′,

Νέος διασυρμός για τη Καβάλα. Ήττα με 6-0 από την Ξάνθη με τους Αργοναύτες να ξεκινούν την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές για απίστευτο λόγο. Οι αριθμητικές ισσοροπίες αποκαταστάθηκαν στο 15′ αλλά η διαφορά δυναμικότητας μεγάλη. Οι Ακρίτες προηγήθηκαν 5-0 στο ημίχρονο με δύο γκολ του Ιμπραϊμι (6′,13′) και από ένα των Δημητριάδη (2′), Γκινσάρι (25′) και Φαζού (31′). Το τελικό 6-0 ο Πλατέλλας στο 69′.

Χωρίς νικητή και χωρίς σκορ (0-0) το Τρίκαλα – Ηρακλής. Μόνο ισοπαλίες έχουν οι δύο ομάδες. Τρείς οι Θεσσαλοί και τέσσερις ο «Γηραιός».

vathmologia 1os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: Επιστροφή στις νίκες η ΑΕΛ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!