SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1ος όμιλος: «Κυνηγάει» η ΑΕΛ, διακοπή στη Ξάνθη – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)

Super League 2 - 1ος όμιλος: Δεν τελείωσε το Ξάνθη - Καβάλα λόγω βροχής. Στο -3 από την πρώτη Βέροια η ΑΕΛ που κέρδισε στις Σέρρες.

Super League 2 – 1ος όμιλος: Κέρδισε τον Πανσερραϊκό και μένει κοντά στη Βέροια η ΑΕΛ. Πρώτη απώλεια εντός για την Αναγέννηση Καρδίτσας. Μεγάλο διπλό στο Καυτανζόγλειο τα Τρίκαλα! Διακοπή λόγω βροχής στο 55′ στο Ξάνθη – Καβάλα (0-0).

Δεν χάνει την επαφή της με την κορυφή η ΑΕΛ. Οι «βυσσινί» πήραν τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Πανσερραϊκό και διατηρήθηκαν στο -3 από την Βέροια. Το νικητήριο γκολ των Θεσσαλών σημείωσε στο 33′ ο Γκοτζαμανίδης, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Όγκμποε έχασε την ευκαιρία της χρονιάς, όταν η μπάλα σταμάτησε πάνω στη γραμμή εξαιτίας της λάσπης!

Οι φιλοξενούμενοι χαμογέλασαν και στα υπόλοιπα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής της Super League 2, στον 1ο όμιλο.

Τα Τρίκαλα πήραν τη νίκη της αγωνιστικής! Ο ΑΟΤ πέρασε νικηφόρα μέσα από το Καυτανζόγλειο, επικρατώντας 1-0 του Ηρακλή με γκολ του Ευθυμίου στο 8′. Λίγες μέρες πριν συμπληρωθεί ένας όλοκληρος χρόνος από το τελευταίο διπλό των Θεσσαλών σε επίσημη αναμέτρηση!

Πρώτη εντός έδρας γκέλα για την Αναγέννηση Καρδίτσας που χάνει οριστικά το «τρένο» των μπαράζ. Η ΑΣΑ έμεινε στο 0-0 με την Νίκη Βόλου και 15 ολόκληρους βαθμούς πίσω από τη Βέροια.

Δύο φορές προηγήθηκε ο Αλμωπός Αριδαίας στην Κατερίνη, αλλά ο Πιερικός είχε ισάριθμες απαντήσεις. 2-2 το τελικό σκορ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Σέχου για το 1-0 και με τον Πέττα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για το 1-2, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με δύο γκολ του Παπαδόπουλου στο 34′ και στο 85′!

Oριστική διακοπή στο Ξάνθη – Kαβάλα!

Κάτω από έντονη βροχόπτωση ξεκίνησε το παιχνίδι στ Πηγάδια. Τελικά στο 55′ και με το αποτέλεσμα στο 0-0, ο διαιτητής Ματσούκας διέκοψε τον αγώνα, ενώ λίγο αργότερα ανακοινώθηκε η οριστική διακοπή της αναμέτρησης.

Βάσει ΚΑΠ οι δύο ομάδες θα συνεχίσουν το δεύτερο ημίχρονο τη Δευτέρα (28/02) την ίδια ώρα. Ωστόσο υπάρχει ένα θέμα αφού η διοργανώτρια έχει ορίσει για την Τετάρτη στις 15.00 το εξ αναβολής ματς των Ακριτών με τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο και δεν θα έχει παρέλθει το 48άωρο που απαιτεί ο κανονισμός.

vathmologia super league 1os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1ος όμιλος: «Κυνηγάει» η ΑΕΛ, διακοπή στη Ξάνθη – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!