SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1oς όμιλος: Μέχρι τη Λάρισα το «χαστούκι» στη Βέροια – Βαθμολογία! (vids)

Super League 2 - 1oς όμιλος: Δύο πέναλτι, ανατροπές και... αγγλικό σκορ (5-2) στο Αναγέννηση Καρδίτσας - Βέροια! Τριάρα στον ΠΑΟΚ Β' ο Ολυμπιακός Βόλου!
Super League 2 – 1oς όμιλος:  Μέχρι τη Λάρισα το «χαστούκι» στη Βέροια – Βαθμολογία! (vids)

Super League 2 – 1oς όμιλος: Ματσάρα και…πεντάρα που πανηγυρίστηκε μέχρι τη Λάρισα, στη Βέροια η Αναγέννηση Καρδίτσας (5-2), νίκη – ανάσα για τον Ολυμπιακό Βόλου, 3-1 τον ΠΑΟΚ Β’.

Ματσάρα με ανατροπές, πρωταγωνιστές, αλλά έναν και μάλιστα μεγάλο, νικητή στη Καρδίτσα! Η Αναγέννηση αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, έριξε πεντάρα στη Βέροια (5-2), νίκη που πανηγυρίστηκε μέχρι τη Λάρισα, αφού πλέον η ΑΕΛ είναι στο -3, έχοντας τα ίδια ματς με την πρωτοπόρο βασίλισσα της Ημαθίας.

Επτά γκολ, όλα στο δεύτερο ημίχρονο, με το ματς να έχει πολλούς πρωταγωνιστές, αλλά νικητή την ΑΣΑ που αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, με γκολ πέναλτι και κεφαλιά του Πασά, είχε ισάριθμες απαντήσεις, αρχικά με πέναλτι του Μπραμπίγια και εν συνεχεία με κεφαλιά του Λαγού, ο οποίος είχε κερδίσει νωρίτερα και το πέναλτι.

Από κει και μετά… κατήφορος για τη Βέροια, με τον Αθανασιάδη να σερβίρει τα δύο επόμενα γκολ σε Πλέγα και Δημούτσο, με τον Λαρέα να βάζει το πέμπτο, «προσφορά» Βελλίδη που έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του!

Μόλις η τρίτη ήττα φετός για τη Βέροια, οι δύο από την Καρδίτσα, αφού οι «κιτρινόμαυροι» την είχαν αφήσει και εκτός Κυπέλλου.

3-1 τον ΠΑΟΚ Β’ ο Ολυμπιακός Βόλου που ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Η καλή μέρα φάνηκε από το… πρωί για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν στο 2′ με σουτ εκτός περιοχής του Ξύδα.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 26′ με τον Παναγιώτου, αλλά προσωρινά. Στο 32′ εκ νέου το προβάδισμα για τους γηπεδούχους πάλι με τον Ξύδα! Το τελικό 3-1 στο 44′ με κεφαλιά του Κουντουριώτη! Ο δικέφαλος του βορρά ήταν εκείνος που κυριάρχησε στην επανάληψη, αλλά το 3-1 του πρώτου ημιχρόνου διατηρήθηκε μέχρι τέλους!

Super League 2 – 1oς όμιλος – Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΟΚ Β 3-1

Αναγέννηση Καρδίτσας-Βέροια 5-2

Super League 2 – 1oς όμιλος – Βαθμολογία

βαθμολογια super league 1os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: Μέχρι τη Λάρισα το «χαστούκι» στη Βέροια – Βαθμολογία! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!