SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1ος όμιλος: Νίκη με Φορτούνη ο Ολυμπιακός Β’ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 - 1ος όμιλος: Γκολ στην επιστροφή του μετά από οκτώ μήνες ο Κώστας Φορτούνης!
Super League 2 – 1ος όμιλος: Νίκη με Φορτούνη  ο Ολυμπιακός Β’ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 – 1ος όμιλος: Ο Φορτούνης αγωνίστηκε μετά από οκτώ μήνες και σκόραρε στο Ολυμπιακός Β– Τρίκαλα 2-0. Νίκησαν οι πρωτοπόροι, Βέροια και ΑΕΛ. Τρίποντα και για ΠΑΟΚ Β’, Ηρακλή.

19η αγωνιστική στη Super League 2, με τα φαβορί να επιβεβαιώνονται και στο χορτάρι. Νίκες για Βέροια, ΑΕΛ, Ολυμπιακό Β’, ΠΑΟΚ Β’, Αναγέννηση Καρδίτσας και Ηρακλή. Μεγάλο διπλό ο Θεσπρωτός, ισοπαλία στο Απόλλων Πόντου – Αλμωπός Αριδαίας.

Mε τον Κώστα Φορτούνη βασικό και σκόρερ μετά από οκτώ μήνες, ο Ολυμπιακός Β’ υποδέχθηκε και κέρδισε τα Τρίκαλα (2-0). Ο Τρικαλινός μέσος άνοιξε το σκορ στο 25′, κόντρα στην ομάδα της ιδιαίτερης πατρίδας του και το πανηγύρισε με τον γιο του, που ήταν μαζί με τη σύζυγο του στις εξέδρες! Το δεύτερο γκολ ο Αποστολόπουλος στο 72′.

Νικητής και ο ΠΑΟΚ Β’ κόντρα στον Πανσερραϊκό. Ο δικέφαλος του βορρά προηγήθηκε στο 26′ με Παναγιωτού, τα «Λιοντάρια» ισοφάρισαν στο 71′ με τον Έππα, με τον Σμυρλή να διαμορφώνει το τελικό 1-2 στο 82′.

Διατήρησε το +6′ από την δεύτερη ΑΕΛ η Βέροια, επικρατώντας 1-0 της Νίκης Βόλου. Το νικητήριο γκολ ο Γιακουμάκης με κεφαλιά στο 56′. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 8′ όταν ο Αλιατίδης στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στο σίδερο της εστίας του Μπάγιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε το ματς στη Φιλιππούπολη η ΑΕΛ. Οι «βυσσινί» με πρωταγωνιστή και σκόρερ και των δύο τερμάτων τον Μάριο Όγκμποε κέρδισαν 2-0 τον Απόλλωνα Λάρισας.

Εντός έδρας δεν έχει αντίπαλο η Αναγέννηση Καρδίτσας. Οι Θεσσαλοί με γκολ του Λαρρέα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, νίκησαν 1-0 την Καβάλα, έχοντας το απόλυτο στην έδρα τους!

«Περίπατο» εκανε ο Ηρακλής κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου που παραπαίει. 4-0 το τελικό σκορ στο Καυτανζόγλειο. Τόμας (πεν.), Τότσκα, Πηλιός και Άλεξιτς οι σκόρερ για τον «Γηραιό», με τα τρία από τα τέσσερα γκολ να σημειώνονται μετά το 60′.

Μεγάλο διπλό ο Θεσπρωτός μέσα στην Κατερίνη. 3-0 τον Πιερικό η ομάδα της Ηγουμενίτσας. Στεργίου, Αλέσιο και Ρομέρο στο δεύτερο ημίχρονο, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Χωρίς νικητή το Απόλλων Πόντου – Αλμωπός (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αμαραντίδη και κρατούσαν τη νίκη, αλλά ο συνήθης ύποπτος Ρόβας στο 87′ διαμόρφωσε το τελικό 1-1, μετά από ριμπάουντ σε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος και απέκρουσε αρχικά ο Πίτκας!

Ρεπό: Ξάνθη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1ος όμιλος: Νίκη με Φορτούνη ο Ολυμπιακός Β’ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!