SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 2oς όμιλος: Με ανατροπή Βλαχιώτης και Χανιά – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 - 2oς όμιλος: Νίκες με ανατροπή για Χανιά και Αστέρα Βλαχιώτη, απέναντι σε ΑΕΚ Β' και Παναθηναϊκό Β'.
Super League 2 – 2oς όμιλος: Με ανατροπή Βλαχιώτης και Χανιά  – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 – 2oς όμιλος: Προηγήθηκαν ΑΕΚ Β’ και Παναθηναϊκός Β’ σε Χανιά και Σπάρτη, αλλά έχασαν και οι δύο!

O Παναθηναϊκός Β’ προηγήθηκε νωρίς – νωρίς στο Βλαχιώτη με γκολ του Αλμπάνη στο 3′, αλλά έφυγε με άδεια χέρια από τη Λακωνία (1-2).

Ο γηπεδούχος Αστέρας που πανηγύρισε την δεύτερη του εντός έδρας νίκη στη Super League 2, ισοφάρισε στο 41′ με πέναλτι του Σοκολάροφ, κερδίζοντας και αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού στη φάση αποβλήθηκε και ο Νταμπίζας, είχε ουκ ολίγες ευκαιρίες για να κάνει την ολική ανατροπή.

Μετά από αρκετές… απόπειρες, οι γηπεδούχοι γύρισαν… τούμπα το ματς με γκολ του Μπούζα στο 65! Παρά το 2-1, οι γηπεδούχοι δεν «έσβησαν», ψάχνοντας και τρίτο γκολ για να τελειώσουν μια ώρα αρχίτερα την υπόθεση τρίποντο και το βρήκαν στο 90ο λεπτό με τον Σιντορένκο. Λίγα λεπτά πριν (82′), οι «πράσινοι» άγγιξαν την ισοφάριση, αλλά το σουτ του Καρβούνη κατέληξε στο δοκάρι του Ιωαννίδη.

Στα Χανιά, η ΑΕΚ Β’ ηταν εκείνη που προηγήθηκε κόντρα στον τοπικό ΑΟΧ, αλλά δεν πήρε τίποτα από το παιχνίδι (1-2). Το 1-0 διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιούση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (49′), πέναλτι που κέρδισε ο Γερολέμου, δευτερόλεπτα πριν την εκτέλεση του.

Οι Κρητικοί διαμαρτυρήθηκαν τόσο για το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής Καδδάς κατά τους, όσο και για ένα πέναλτι που ζήτησαν οι ίδιοι, αλλά δεν δόθηκε, λίγο αργότερα για μαρκάρισμα στον Βάρκα.

Η Ένωση έμεινε με 10 στο 62′ με τον Λάτσι να βλέπει για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα του ρέφερι, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και να φτάνουν αρχικά στην ισοφάριση στο 80′ με τον Κολλά και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έκαναν την ανατροπή με γκολ του Τριανταφυλλάκου!

Ρεπό: Ηρόδοτος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2oς όμιλος: Με ανατροπή Βλαχιώτης και Χανιά – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!