SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 2oς όμιλος: «Μίλησαν» οι έδρες – Aποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 - 2oς όμιλος: Ανεβαίνει η Ρόδος, έχασε ευκαιρία να πλησιάσει τον Λεβαδειακό η Καλλιθέα, εκτός ζώνης υποβιβασμού ο Καραϊσκάκης, συνεχίζεται ο κατήφορος για τη Ρόδο!

Super League 2 – 2oς όμιλος: Nίκες των γηπεδούχων στα δύο εξ αναβολής παιχνίδια. Κηφισιά και Καραϊσκάκης νίκησαν με το ίδιο σκορ (1-0) Ρόδο και Καλλιθέα αντίστοιχα.

Μεγάλη νίκη πήρε ο Καραϊσκάκης (1-0) κόντρα στην Καλλιθέα με την ομάδα του «Ελ Πάσο» να… σπαταλάει ακόμα μια ευκαιρία για να βρεθεί πιο κοντά στον πρωτοπόρο Λεβαδειακό!

Στον αντίποδα οι Αρτινοί έφτασαν τους 20 βαθμούς με το τρίποντο και βγήκαν εκτός της ζώνης του υποβιβασμού!

Οι καλύτεροι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο δεν βρήκαν τρόπους να απειλήσουν την αντίπαλη εστία με τους φιλοξενούμενους επίσης να είναι εντελώς ακίνδυνοι στα πρώτα 45′ της αναμέτρησης.

Ο γόρδιος δεσμός για τους Ηπειρώτες λύθηκε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 47′ ο Μίλιτς έβγαλε τετ-α-τετ τον Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Καραϊσκάκης άνοιξε το σκορ. Στο 47ο λεπτό τον Ντοναλντόνι που πλασάρε για το 1-0!  Η Καλλιθέα έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, αλλά χωρίς να καταγραφεί κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Tρίποντο (1-0) και για την Κηφισιά κόντρα στη Ρόδο των 15 ποδοσφαιριστών! Η ομάδα των Βορείων Προαστίων έφτασε στη νίκη με το γκολ του Σωτηράκου στο 72′ ενώ είχε και δοκάρι στο 83′ με τον Βαζ. Νέα ήττα για τα «Ελάφια» που είναι οριακά πλέον πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Super League 2 – 2oς όμιλος – Aποτελέσματα

Κηφισιά-Ρόδος 1-0

Καραϊσκάκης-Καλλιθέα 1-0

Super League 2 – 2oς όμιλος – Βαθμολογία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2oς όμιλος: «Μίλησαν» οι έδρες – Aποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!