SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Επεισοδιακή ισοπαλία στο Μακεδονικός – Παναθηναϊκός Β’! (vid)

Μακεδονικός και Παναθηναϊκός Β' ήρθαν ισόπαλοι 1-1, σε μια αναμέτρηση με αποβολές και ένταση στο φινάλε.

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 ήρθαν το απόγευμα της Παρασκευής (16/12) Μακεδονικός και Παναθηναϊκός Β στην Ευκαρπία, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι δύο ομάδες κατάφεραν να βρουν δίχτυα από μια φορά σε κάθε ημίχρονο, με το βαθμό της ισοπαλίας να τους διατηρεί στα… υψηλά πατώματα στο Βόρειο όμιλο.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 18ο λεπτό, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσουκάνη, ο Σιμόνι βρήκε τη μπάλα με το κεφάλι και αυτή κατέληξε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο επερχόμενος Μπρατσιάνη την έστειλε στα δίχτυα.

Το «τριφύλλι» ωστόσο έφερε το παιχνίδι στην ισορροπία στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού, μιας και στο 83′ ο Σερπέζης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Γουναρίδη.

Μάλιστα, το φινάλε του παιχνιδιού κάθε άλλο πάρα ήρεμο δεν ήταν, καθώς υπήρξε έντονη λογομαχία και διαπληκτισμός ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων με αποτέλεσμα την αποβολή των Αγκοστίνιο και Κοτταρίδη.

Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Super League 2

Παρασκευή (16/12)

Μακεδονικός – Παναθηναϊκός Β’ 1-1 (18′ Μπρατσιάνη – 83′ Σερπέζης)

Η βαθμολογία της Super League 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Επεισοδιακή ισοπαλία στο Μακεδονικός – Παναθηναϊκός Β’! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.