O Γιώργος Βρέσκας θα διευθύνει το ΑΕΛ - ΠΑΟΚ Β

Έγιναν γνωστοί οι διαιτητές της πρεμιέρας στη Super League 2.

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε την Παρασκευή (29/10) τους διαιτητές που θα διευθύνουν τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Μετά από αρκετές αναβολές, η Super League 2 ξεκινάει το προσεχές Σαββατοκύριακο. Η ΚΕΔ γνωστοποίησε τους διαιτητές που θα σφυρίξουν τις αναμετρήσεις της πρεμιέρας, oι οποίες όπως φαίνεται δεν θα έχουν τηλεοπτική μετάδοση, αφού ακόμα δεν έχει επιτευχθεί συμφωνία με την ΕΡΤ.

O Γιώργος Βρέσκας θα διευθύνει το ΑΕΛ ΠΑΟΚ Β, ο Βεργέτης το Ολυμπιακός Β – Τρίκαλα και ο Κουκούλας το Διαγόρας – ΑΕΚ Β.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 30/10 (15.00)

Απόλλων Λάρισας – Βέροια
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας), Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς)
4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Πιερικός – Θεσπρωτός
Διαιτητής: Νικολάου (Αθήνας)
Βοηθοί: Ζήρδας (Αθήνας), Φράγιος (Μακεδονίας)
4ος: Καλατζής (Θεσσαλίας

Κυριακή 31/10 (15.00)

Ολυμπιακός Β – Τρίκαλα
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ Β
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθήνας), Γουρνιάς (Αν. Αττικής)
4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Απόλλων Πόντου – Αλμωπός Αριδαίας
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Χριστοδούλου (Ημαθίας)
4ος: Πουλικίδης (Δράμας)

Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Ίσσα (Αθήνας), Σάββας (Σερρών)
4ος: Κακουλίδης (Θράκης)

Νίκη Βόλου – Ξάνθη
Διαιτητής: Αλάμπεης (Αθήνας)
Βοηθοί: Μηνούδης (Πιερίας), Μανασής (Τρικάλων)
4ος: Τσουκαλάς (Αθήνας)

Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας), Παραφέστας (Λάρισας)
4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 30/10 (15.00)

Κηφισιά – Ρόδος
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Δίπλαρης (Καρδίτσας)
4ος: Βλάχος (Αν. Αττικής)

ΟΦΙ – Παναθηναϊκός Β
Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Πειραιά)
Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Εργοτέλης – Αιγάλεω
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Μάνος (Λάρισας), Αναστασάκης (Χανίων)
4ος: Κουκουράκης (Χανίων)

Διαγόρας – ΑΕΚ Β
Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)
Βοηθοί: Κορωνάς (Πειραιά), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Μαχαίρας (Αθήνας)

Κυριακή 31/10 (15.00)

Αστέρας Βλαχιώτη – Ηρόδοτος
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Δέτση (Αθήνας), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)
4ος: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)

Καλλιθέα – Επισκοπή
Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Καραθανάσης (Αν. Αττικής)
4ος: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Νικολάου (Αθήνας)
4ος: Καδδάς (Αχαΐας)

Χανιά – Καλαμάτα
Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), Μποζατζίδης (Μακεδονίας)
4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)