SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Με το «δεξί» ο Βασιλακάκης, ματσάρα στην Άρτα

Super League 2: Ολοκληρώθηκαν οι σημερινοί αγώνες για την 2η αγωνιστική των Play out. «Γεμάτη» ισοπαλία ανάμεσα σε Καραϊσκάκη Άρτας και Παναχαϊκή. Ισόπαλες ΟΦΙ και Τρίκαλα. Πολύτιμο τρίποντο για Δόξα Δράμας.

Για την 2η αγωνιστική των Play out της Super League 2, ΑΕ Καραϊσκάκης και Παναχαϊκή αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3. ΟΦΙ και Τρίκαλα έμειναν στο μηδέν. Η Δόξα Δράμας πέτυχε μεγάλο διπλό με 1-2 κόντρα στον Απόλλων Λάρισας.

ΑE Καραϊσκάκης Άρτας Παναχαϊκή 3-3

Ο Καραϊσκάκης κρατούσε στα χέρια του νίκη παραμονής με την Παναχαϊκή. Όμως, ο Μπάτροβιτς τστο 92ο διαμόρφωσε το τελικό 3-3. Η Παναχαϊκή εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην Super League 2.

Ο Μουστακόπουλος έβαλε αυτογκόλ στο 5ο λεπτό και έκανε το 1-0. Ο Κουσκούνας έκανε το 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο 65ο λεπτό ήρθε η ανατροπή και ο Λαρέα έκανε το 1-2 από κοντά.

Η ομάδα της Άρτας στο 72ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μαύρο. Στο 87ο λεπτό ο Ρούνεϊ έκανε το 3-2 για τους γηπεδούχους. Τελικά, ο Μπάτροβιτς στο τέλος του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 1-2

Σπουδαία νίκη και τρεις πολύτιμους βαθμούς πήρε η Δόξα μέσα στη Λάρισα. Ο Κώστας Βασιλακάκης έκανε ντεμπούτο στον πάγκο των «ασπρόμαυρων».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γιάκο στο πρώτο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού. Όμως, οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Μαυρια στο 28′ και στο 33΄ διαμόρφωσαν το τελικό 1-2.

ΟΦΙ – Τρίκαλα 0-0

Ισόπαλος χωρίς τέρματα 0-0 έμεινε ο ΟΦΙ στην αναμέτρηση με τα Τρίκαλα. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο παιχνίδι όμως δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ νίκης. Έτσι, η υπόθεση της παραμονής δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.

Ο Κούστα είχε δοκάρι στο 90ο λεπτό για τον ΟΦΙ, που δεν κατάφερε να «κλέψει» το τίρποντο.