SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Στο 94′ τα Χανιά, 1-1 τον ΠΑΣ – Ισοπαλία και στη Λιβαδειά (vid)

Δεν άλλαξε ιδιαίτερα ο βαθμολογικός πίνακας

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν και οι δύο αναμετρήσεις της Super League 2, για την 15η αγωνιστική.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε νέα εντός έδρας απώλεια βαθμών, καθώς τα Χανιά στην τελευταία φάση του αγώνα βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης και «πάγωσαν» τους Ζωσιμάδες.

Στο 1-1 ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση στην Βοιωτία, με τον Καραϊσκάκη Άρτας να στέκεται όρθιος σε μία δύσκολη έδρα και να παίρνει την πρώτη του εκτός έδρας ισοπαλία.

ΠΑΣ Γιάννινα – Χανιά 1-1

Γκολ στις καθυστερήσεις και ήττα από τον Λεβαδειακό, γκολ στις καθυστερήσεις από τον Εργοτέλη που δεν κόστισε και γκολ από τα Χανιά στο 94’.

Για ακόμα μία φορά ο ΠΑΣ δέχθηκε τέρμα στο φινάλε και το πλήρωσε, ενώ πρωτύτερα είχε χάσει πολλές κλασικές ευκαιρίες και μπορούσε από το πρώτο ημίχρονο να το είχε καθαρίσει.

Ο Βρεττός σκόραρε στις καθυστερήσεις με πολύ ωραίο τρόπο και η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη συνέχισε τις πολύ καλές εκτός έδρας εμφανίσεις.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Καρτάλης (59′ Ξύδας), Λώλης, Κρίζμαν (89′ Λιάσος), Παμλίδης, Λέο (53′ Κάστρο)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Σωτηράκος, Γιάκος (78′ Βασιλείου), Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος (71′ Βρεττός), Κουσκουνάς, Τζιώρας (46′ Τριανταφυλλάκος).

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Παρασκευή 31/1

Κέρκυρα – Εργοτέλης 0-4 (29′, 48′, 70′ Έφορντ, 35′ Βίτορ)

Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας 4-0 (4′ Ανάκογλου, 15′, 32′ Μυτίδης, 83′ Μασούρας)

Κυριακή 2/2

ΠΑΣ Γιάννινα – Χανιά 1-1 (16′ Λεό / 94′ Βρεττός)

Λεβαδειακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-1 (41′ Μάντζιος / 52′ Χατζηστραβός)

Δευτέρα 3/2

Πλατανιάς – Απόλλων Πόντου 15:00

Δόξα Δράμας – Απόλλων Σμύρνης 17:00 (ΕΡΤ Sports)

12 Κέρκυρα 15 -3 3 41

* Ο Απόλλων Πόντου έχει ποινή αφαίρεσης έξι βαθμών.

* Η Κέρκυρα έχει ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Στο 94′ τα Χανιά, 1-1 τον ΠΑΣ – Ισοπαλία και στη Λιβαδειά (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.