SUPER LEAGUE 2

Τα Τρίκαλα νίκησαν άνετα με 4-0 τη Σπάρτη

Εξαιρετική εμφάνιση της ομάδας του Ράτκο Ντόσταντιτς

Η Σπάρτη βρίσκεται σε κακή αγωνιστική κατάσταση και τα Τρίκαλα δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με το ευρύ 4-0.

Ο Ράτκο Ντόστανιτς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν αγωνίστηκαν κόντρα στο προηγούμενο φιλικό με τα Γαννιτσά, Ντεμπούτο έκαναν οι Κέζος, Θεολόγης και Μαλάι.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 29′ όταν ο Γιδόπουλος απέκρουσε τη μπάλα σε σουτ του Ρομπίνιο. Στο 39′ ο ΑΟΤ άνοιξε το σκορ με σουτ του Μαντιανί.

Ο Βανκεβάι στο 48′ με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Και δέκα λεπτά με προβολή του Τσιάρα, οι Θεσσαλοί πέτυχαν το 3-0.

Στο 75′ και έπειτα από ασίστ του Γκουγκούδη ο Ράντι με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Γιδόπουλος (77′ Θεολόγης), Μακρίδης, Κατσαντώνης (87′ Μαλάι), Κούλπας (59′ Συριόπουλος), Κέζος, Τσιάρας (70′ Γιουκαρής), Γκατσολάρι (70′ Τσιμίκας), Μαντιανί (70′ Ράντι), Ρούνεϊ, Σταματάκος (77′ Αλμπάνης), Ηλιάδης (70′ Γκουγκούδης).

ΣΠΑΡΤΗ: Πάντος (46′ Μπακοδήμος), Χoυζούρης (33′ Μπέζας), Καλούσης, Κολτσίδας, Κωνσταντινόπουλος, Τιεντσέ, Αγγελόπουλος, Καψάσκης, Ρομπίνιο, Καινούργιος, Χαντζάρας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Ρούμπος, Ντούσκας, Οικονομόπουλος, Νάτσης, Ζαχαριουδάκης.

Συμβούλιο την Παρασκευή η Football League

Λεουτσάκος στο Sportime.gr: «Δικαίωση!»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τα Τρίκαλα νίκησαν άνετα με 4-0 τη Σπάρτη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.