SUPER LEAGUE 2

Ζάκυνθος – Παναθηναϊκός Β’ 0-1: Επιστροφή στις νίκες με Ρόμπι

Με γκολ του Ρόμπι στο 56’, ο Παναθηναϊκός πέρασε από την έδρα της ουραγού Ζακύνθου με σκορ 1-0 και επέστρεψε στις νίκες.

Ζάκυνθος – Παναθηναϊκός Β’ 0-1: Χάρη σε γκολ που πέτυχε στο 56′ ο Αλέξανδρος Ρόμπι, ο Παναθηναϊκός Β’  πέρασε από την έδρα της ουραγού Ζακύνθου στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου της Super League 2. Έτσι οι πράσινοι επέστρεψαν στις νίκες, μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στα Χανιά.

Στην 9η θέση με 13 βαθμούς σε 9 παιχνίδια ο Παναθηναϊκός Β΄ πλέον στον 1 βαθμό στα ίδια ματς παρέμεινε η Ζάκυνθος μετά την 8η ήττα της.

Οσον αφορά την εικόνα του ματς στο πρώτο 45λεπτο δεν είχαμε φάσεις, όμως 11 λεπτά μετά την έναρξη του Β’ (56′) το «τριφύλλι» κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Ρόμπι πήρε την κεφαλιά στο ύψος του πρώτου δοκαριού έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, χωρίς να αφήσει περιθώριο στον τερματοφύλακα Πατσογιώργο.

Να πούμε ότι το «τριφύλλι» είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ και ένα λεπτό νωρίτερα, όταν στο 55′ ο Μαραθωνίτης από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας της Ζακύνθου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ζάκυνθος: Πατσογιώργος, Κολεύρης, Ζογκάι, Καλλιβωκάς, Κούνια, Σούρμπης, Στίλλα, Καψάσκης (61’ Παναγιωτόπουλος), Σολ, Εντουάρντο (87’ Μπελέρης), Κοναγκάγια.

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Αντωνίου (46’ Κούτσιας), Μαρτίνης (77’ Παυλάκης), Ηλιάδης, Ρόμπι, Αθανασακόπουλος, Μαραθωνίτης (77’ Τουρκοχωρίτης), Τσιριγώτης, Καρβούνης (70’ Ματσαδές).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ζάκυνθος – Παναθηναϊκός Β’ 0-1: Επιστροφή στις νίκες με Ρόμπι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.