Τραγική εκκίνηση για την Εθνική Νέων – Τρία γκολ στο 20λεπτο και 5-0 στο ημίχρονο! (vid)

Τρία γκολ σε διάστημα μόλις 18 λεπτών δέχθηκε η Εθνική ομάδα των Νέων στην πρεμιέρα της στο Euro U19.

Κάτι παραπάνω από κάκιστο ήταν το ξεκίνημα για την Εθνική Νέων στο Euro U19, κόντρα στη αντίστοιχη ομάδα της Νορβηγίας.

Είναι χαρακτηριστικό ότι μέσα σε διάστημα μόλις 18 λεπτών η «γαλανόλευκη» είχε… προλάβει να δεχθεί τρία τέρματα, ενώ 18 λεπτά μετά δέχθηκε δύο ακόμη για το 4-0 στο 36′ και το 5-0 στο 43′!

Ειδικότερα το 1-0 έκανε μόλις στο 6′ ο Ρόαλντσοι, το 2-0 ο Όντεγκαρντ στο 15′ και το 3-0 ο Φλάτακερ στο 18΄, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να δέχεται δύο ακόμη γκολ προτού ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος!

Πιο συγκεκριμένα το 4-0 έγινε στο 36′ από τον Σκόγκβολντ, ενώ στο 43′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα Όντεγκαρντ διαμόρφωσε το βαρύτατο 5-0!

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Νέων Τάσος Θέος παρέταξε την εξής 11άδα: Μοναστηρλής – Γεωργιάδης, Καλογερόπουλος, Προδρομίτης Δεληγιάννης – Τσίκος, Συμεωνίδης, Σπυράκος και Κωττάς – Γκολφίνος και Γκιτέρσος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τραγική εκκίνηση για την Εθνική Νέων – Τρία γκολ στο 20λεπτο και 5-0 στο ημίχρονο! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.