Βαθμολογία Super League: Στο +7 από τον Ολυμπιακό ο Παναθηναϊκός – «Φωτιά» ο Άρης

Πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Super League έπειτα από το πέρας της 5ης αγωνιστικής

Βαθμολογία Super League: Η ήττα του Ολυμπιακού από τον Άρη και η απώλεια του ΠΑΟΚ στο Ηράκλειο (ισοφαρίστηκε στο 90+12′), δυναμώνουν κι άλλο τον Παναθηναϊκό.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς βρίσκεται στο +4 από εκείνη του Ραζβάν Λουτσέσκου και μετά τη διακοπή θα πάει για το μεγάλο «διπλό» στην Τούμπα.

Ο δεύτερος ΠΑΟΚ, από την πλευρά του, είναι στο +1 από τον τρίτο Άρη και το +2 από την τέταρτη ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός, αντίθετα, βιώνει τη χειρότερη περίοδο της σύγχρονης ιστορίας του με μόλις μία νίκη στα τελευταία επτά ματς σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Συγκατοικεί στην 5η θέση με Ατρόμητο-Βόλο και βρίσκεται στο -7 από την κορυφή, όπου καμαρώνει ο Παναθηναϊκός.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε, αλλά ο Άρης μέσα σε ένα τρίλεπτο γύρισε το παιχνίδι και πήρε μια δίκαιη νίκη στο «Κλ. Βικελίδης».

Η μαγική no look ασίστ του Ίνμπομ Χουάνγκ και το γκολ του Μασούρα δεν ήταν αρκετή για να κάνει restart ο Ολυμπιακός.

Ο καλύτερος Άρης με γκολ των Μαντσίνι και Πάλμα, γύρισε το ματς σε ένα τρίλεπτο και πήρε μια νίκη που δικαιούταν.

Ο ΠΑΟΚ, στον αντίποδα, κρατούσε τη νίκη μέχρι το 12ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, ένας πρώην παίκτης του, ο Απόστολος Διαμαντής, έγραψε το τελικό 1-1 και χάρισε τον βαθμό στον ΟΦΗ.