Βόλος – Λεβαδειακός 2-1: Πέντε λεπτά υπόθεση και τέταρτη σερί νίκη (vids)

Τέταρτη σερί νίκη, με ανατροπή κόντρα στον Λεβαδειακό και δεύτερος ο Βόλος!

Βόλος Λεβαδειακός 2-1: Το εξαιρετικό γκολ του Μουτίνιο δεν ήταν αρκετό για να πάρουν κάτι οι Βοιωτοί στο Πανθεσσαλικό. Ανατροπή σε ένα πεντάλεπτο και 2η στη βαθμολογία η ομάδα του Κώστα Μπράτσου!

Παρά το προβάδισμα με το εξαιρετικό φάουλ του Μουτίνιο, ο Λεβαδειακός έφυγε με άδεια χέρια από το Πανθεσσαλικό. Ο Βόλος με δύο γκολ (Τσοκάνης, Ντέλετιτς) σε ένα πεντάλεπτο γύρισε το ματς, πήρε το τρίποντο, τέταρτο στη σειρά και πλέον βλέπει… αφ’ υψηλού όλη τη Super League, πλην του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού! Τεράστια χαμενη ευκαιρία από τους Βοιωτούς στο 86′ να κάνουν το 2-2!

Ο Κλέιμαν κρατάει το μηδέν!

Aνοιχτό ματς στο πρώτο ημίχρονο, με τον Λεβαδειακό να απειλεί κυρίως και να έχει ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ στο Πανθεσσαλικό και τον Κλέιμαν να είναι.. υπεύθυνος για το 0-0 του πρώτου 45λεπτου.

Οι Βοιωτοί που είχαν τον τρόπο να απειλούν από στημένες μπάλες, άγγιξαν το 0-1 στο 25′ όταν από κοντά ο Τορό νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των Θεσσαλών, ενώ πάλι από κόρνερ στο 30′ δημιουργούν τις προϋποθεσεις με τον Λιάγκα, αλλά και πάλι ο κίπερ των γηπεδούχων λέει «όχι».

Κοντά στο γκολ και στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι, οταν πάλι ο Κλέιμαν «έβγαλε» σε κόρνερ το σουτ του Δούμτσιου!

Τις δικές του καλές στιγμές είχε και ο Βόλος, αλλά τόσο το σουτ του Τσοκάνη στο 27′, όσο κι εκείνο του Οζέγκοβιτς στο 38′ κατέληξαν άουτ.

Προηγείται ο Λεβαδειακός, το γυρίζει ο Βόλος!

Ο Λεβαδειακός βρήκε το γκολ που ομολογουμένως άξιζε στο παιχνίδι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και πάλι από στημένη μπάλα. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μουτίνιο στο 53′ και 0-1 οι Βοιωτοί.

Προβάδισμα που δεν κράτησε για πολύ, αφού οι Θεσσαλοί μέσα σε ένα πεντάλεπτο γύρισαν το παιχνίδι. Αρχικά ο Τσοκάνης με κεκτημένη ταχύτητα από το Αγρίνιο, ισοφαρίζει σε 1-1 στο 62′ με το τρίτο του προσωπικό τέρμα στα δύο τελευταία παιχνίδια και πέντε λεπτά αργότερα από το ίδιο περίπου σημείο ο Ντέλετις δίνει προβάδισμα στην ομάδα του Κώστα Μπράτσου.

O Λεβαδειακός που σταματάει να παίζει μετά το δικό του γκολ και το πληρώνει, προσπάθησε στα τελευταία λεπτά να πάρει κάτι από το ματς, αλλά η ζημιά που έγινε μέσα σε πέντε λεπτά αποδείχθηκε μη αναστρέψιμη!

Αν και στο 86′ είχε τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Εσκοβάλ να διώχνει πάνω στη γραμμή το εξ επαφής σουτ του Τσιριγώτη!

Βόλος – Λεβαδειακός 2-1

Σκόρερ: 62′ Τσοκάνης, 67′ – 53′ Μουτίνιο

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Λούνα, Σιέλης, Εσκοβάλ, Άλχο, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μεσκίδα (69′ Νόκερτ), Π. Φερνάντες, Ντέλετιτς (83′ Ντέλετιτς), Οζέγκοβιτς (76′ Κούτσιας).

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Παναγιώτου (74΄Χάμοντ), Βινίσιους, Τσάπρας, Λιάγκας, Μεχία, Νίκας, Βρακάς (46′ Μπαχανάκ), Μουτίνιο, Τορό (73′ Λούα Λούα), Δούμτσιος (61′ Τσιριγώτης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – Λεβαδειακός 2-1: Πέντε λεπτά υπόθεση και τέταρτη σερί νίκη (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!