Νίκη μετά από 2,5 μήνες ο Βόλος, χωρίς νίκη εκτός ένα ολόκληρο πρωτάθλημα ο ΟΦΗ! (vids)

Τέλος σε ένα σερί 10 αγώνων χωρίς νίκη έβαλε ο Βόλος. Χωρίς νίκη εκτός έδρας ολοκλήρωσε την regular season o OΦΗ!

Aνατροπή ο Βόλος απέναντι στον ΟΦΗ (3-1). Στις 17/12 η τελευταία νίκη των Θεσσαλών, χωρίς νίκη εκτός έδρας οι Κρητικοί ένα ολόκληρο πρωτάθλημα!

Πρώτη φορά τρία γκολ ο Βόλος φέτος! Πρώτη νίκη μέσα στο 2024! Πρώτη, μετά από 10 διαδοχικά ανεπιτυχή αποτελέσματα! 3-1 τον ΟΦΗ με ανατροπή και οξυγόνο για την παραμονή στην Stoiximan Super League. Στον αντίποδα πρώτη ήττα επί Δέλλα για τον ΟΦΗ που έκλεισε την κανονική διάρκεια της σεζόν χωρίς εκτός έδρας νίκη!

Απόλυτη ευστοχία στο πρώτο ημίχρονο. Από ένα σουτ στο στόχο οι δύο ομάδες, 1-1 το πρώτο 45λεπτο. Ο Βόλος είχε… ιδρώσει περισσότερο τη φανέλα στο πρώτο 10λεπτο, αλλά στην πρώτη του τελική ο ΟΦΗ προηγήθηκε. Εξαιρετικό σουτ του Λάρσον, πλαϊνό δίχτυ και 1-0 οι Κρητικοί.

Βρίσκει γκολ και ο Βόλος στο ημίωρο στη δεύτερη τελική του, με αρκετή δόση τύχης, όταν από το σουτ του Ντε Καμπς η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Βούρου, άλλαξε πορεία και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Μπάουμαν. 1-1 το πρώτο ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό.

Το γυρίζει ο Βόλος με Σιέλη και το «καθαρίζει» με Μπερτόγλιο!

Το 0-1 του 13ου λεπτού γίνεται 2-1 στο 61′! Ο Βόλος κάνει την ολική ανατροπή με κεφαλιά του Σιέλη και ενώ οι Κρητικοί ήταν εκείνοι που απειλούσαν πιο συχνά την αντίπαλη εστία στην επανάληψη. Άλλη ανατροπή δεν είχε το ματς, αφού 9 λεπτά μετά το γκολ του Σιέλη, ο Μπερτόγλιο με ωραία ατομική ενέργεια «έγραψε» το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο Πανθεσσαλικό.

Βόλος – ΟΦΗ 3-1

Σκόρερ: 31′ Βούρος (αυτ.), 61′ Σιέλης, 70′ Μπερτόγλιο – 13′ Λάρσον

Bόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβατς, Αλχο, Μύγας, Σιέλης, Καλογερόπουλος, Τσοκάνης, Τρουιγιέ (46′ Μπερτόγλιο), Ντε Καμπς (65′ Λούνα), Κόμπα (90+4′ Oλιβέιρα), Ασεχνούν (82′ Μωραϊτης), Γκαρσία.

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Μπάουμαν, Λάρσον, Λουκάο, Βούρος, Αμπάντα, Νέιρα (41′ Xιμένεθ), Ριέρα (67′ Μοσκέρα), Μεγιάδο (73′ Αποστολάκης), Γκλάτζερ (67′ Γκαγιέγο), Μπακού, Φελίπε (73′ Ισέκα).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη μετά από 2,5 μήνες ο Βόλος, χωρίς νίκη εκτός ένα ολόκληρο πρωτάθλημα ο ΟΦΗ! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!