Βόλος – Παναιτωλικός 2-3: Πήρε το τρίποντο με σπουδαία ανατροπή και ελπίζει

Ο Παναιτωλικός πήρε σπουδαίο διπλό κόντρα στον Βόλο και μείωσε τη διαφορά του από τις θέσεις που οδηγούν στα playoffs.

Βόλος – Παναιτωλικός: Ο Παναιτωλικός πήρε σπουδαίο διπλό κόντρα στον Βόλο με σκορ 2-3 στο ματς που διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League.

Οι δύο ομάδες αναζητούσαν επιτακτικά τους τρεις βαθμούς, καθώς στο δεύτερο γύρο έχουν παρουσιάσει ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, κάτι που μαρτυράει η μία μόλις νίκη που έχουν στα τελευταία έξι ματς.

Οι Αγρινιώτες πήραν το τρίποντο και μείωσαν τους έξι βαθμούς από την 6η θέση που οδηγεί στα playoffs.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησαν να κάνουν το δικό τους παιχνίδι επιβάλλοντας το ρυθμό τους.

Στο 18ο λεπτό ήρθε και το γκολ, με τον Ντέλετιτς να κάνει το σουτ από μακριά και τον Στεργιάκη να κάνει ένα τρομερό λάθος το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Τσιρίνος ανοίγοντας το σκορ.

Ο Ντέλετιτς ήταν αυτός που έχασε ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία 12 λεπτά αργότερα προκειμένου να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να πιέζουν και στο 40ο λεπτό ο Σενγκέλια έστειλε με εκπληκτικό τρόπο τη μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας στα ίσια το ματς.

Βόλος – Παναιτωλικός: Έχασαν πέναλτι οι γηπεδούχοι, έκαναν πάρτι οι φιλοξενούμενοι

Στο 59ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να μπούν και πάλι σε θέση οδηγού, με τον Μπαριέντος να μην ευστοχεί από την άσπρη βούλα αφού ο Στεργιάκης απέκρουσε το πέναλτι.

Αυτό δεν συνέβη και από την αντίπαλη πλευρά, εκεί όπου επτά μόλις λεπτά αργότερα οι Αγρινιώτες κέρδισαν πέναλτι με τον Ζοάο Πέδρο να ευστοχεί δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του κάνοντας την ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί καθώς στο 72′ πέτυχαν ακόμα ένα γκολ. Ο Σενγκέλια εκτέλεσε ένα φάουλ από μεγάλη απόσταση και ο Μαλής έμεινε ανενόχλητος με προβολή έκανε το 1-3 «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μεθκίδα, με το 2-3 να είναι το τελικό σκορ.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα (62΄Αρούνα), Μπαριέντος, Μεταξάς (13΄Γκάγκι), Πιρές (74΄Μεσκίντα), Ντέλετιτς (73΄Κούτσιας), Τσιρίνος (82΄Καρτάλης), Οζέγκοβιτς

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Λιάβας, Μάλης, Λάρσον (46΄Χατζηθεοδωρίδης), Μάρτενσον, Χουχούμης, Μάρτενσον, Ντίας, Μόρσεϊ (89΄Τσιγγάρας), Κολοβός (79΄Ντουάρτε), Σενγκέλια (86΄Ξενιτίδης), Πέδρο (85΄Μπουζούκης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – Παναιτωλικός 2-3: Πήρε το τρίποντο με σπουδαία ανατροπή και ελπίζει», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.