×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Αργεντινή – Κολομβία 0-2: Έσπασε παράδοση 20 χρόνων (vid)


    Κώστας Λάππας



Η Αργεντινή παρουσιάστηκε αγνώριστη στην πρεμιέρα του Copa America 2019 και η Κολομβία με γκολ των Μαρτίνες και Ζαπάτα πήρε σπουδαία νίκη με 2-0.

Με την τελευταία της νίκη επί της «αλμπισελέστε» για το τουρνουά να ανάγεται στο 1999, όταν είχε κερδίσει με 3-0, σε ένα ματς όπου έμεινε στην ιστορία, καθώς ο Παλέρμο είχε αστοχήσει σε τρεις εκτελέσεις πέναλτι.

Συγκεκριμένα, σε 13 ματς Copa America κόντρα στην Αργεντινή, η Κολομβία μετρούσε ρεκόρ 2-4-7.

Η εικόνα της Αργεντινής ήταν απογοητευτική και δείχνει ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει από το περσινό καλοκαίρι και το Μουντιάλ.

Οι Κολομβιανοί ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, χωρίς να έχουν τις κλασικές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη και με την είσοδο του Ντε Πάουλ, η ομάδα του Σκαλόνι είχε μία σημαντική στιγμή με τον Μέσι, αλλά τίποτα παραπάνω.

Αντιθέτως, στο 71′ ο Μαρτίνες πέρασε σαν σταματημένο τον Σαράβια και με εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Αρμάνι για το 0-1.

Οι Αργεντινοί πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά σε μία αντεπίθεση ο Ντουβάν Ζαπάτα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αργεντινή (Λιονέλ Σκαλόνι): Αρμάνι- Ταλιαφίκο, Οταμέντι, Πετσέγια, Σαράβια- Ροδρίγκες (67’ Πισάρο), Παρέδες, Λο Σέσλο- Ντι Μαρία (46’ Ντε Πάουλ), Μέσι, Αγουέρο (79’ Σουάρες).

Κολομβία (Κάρλος Κεϊρόζ): Οσπίνα- Μεδίνα, Μίνα, Σάντσες, Τεσίγιο- Μπάριος, Ουρίμπε- Κουαδράδο (64’ Λέρμα), Χάμες, Μουριέλ (13’ Μαρτίνες)- Φαλκάο (81’ Ζαπάτα).

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

15 Ιουνίου

Βραζιλία-Βολιβία 3-0

Βενεζουέλα-Περού 0-0

16 Ιουνίου

Αργεντινή-Κολομβία 0-2

22:00 Παραγουάη-Κατάρ

17 Ιουνίου

01:00 Ουρουγουάη-Ισημερινός

18 Ιουνίου

02:00 Ιαπωνία-Χιλή

19 Ιουνίου

00:30 Βολιβία-Περού

03:30 Βραζιλία-Βενεζουέλα

20 Ιουνίου

00:30 Κολομβία-Κατάρ

03:30 Αργεντινή-Παραγουάη

21 Ιουνίου

02:00 Ουρουγουάη-Ιαπωνία

22 Ιουνίου

02:00 Ισημερινός-Χιλή

22:00 Περού-Βραζιλία

22:00 Βολιβία-Βενεζουέλα

23 Ιουνίου

22:00 Κατάρ-Αργεντινή

22:00 Κολομβία-Παραγουάη

25 Ιουνίου

02:00 Χιλή-Ουρουγουάη

02:00 Ισημερινός-Ιαπωνία

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

28 και 29 Ιουνίου

03:30 1ος του 1ου ομίλου – 3ος του 2ου ή του 3ου ομίλου

22:00 2ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου

29 Ιουνίου

02:00 1ος Β’ ομίλου – 2ος Γ’ ομίλου

22:00 1ος Γ’ ομίλου – 3ος Α’ ή Β’ ομίλου

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

3 και 4 Ιουλίου

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

6 Ιουλίου

ΤΕΛΙΚΟΣ

7 Ιουλίου