WORLD FOOTBALL

Μπενφίκα: Ξέσπασε με 6άρα, παρέμεινε κορυφή

Βασικοί οι Οδυσσέας Βλαχοδήμος και Ανδρέας Σάμαρης, δύο γκολ πέτυχε ο Ζοάο Φέλιξ

Η Μπενφίκα συνέτριψε με 6-0 τη Μαρίτιμο και επέστρεψε στην κορυφή της Primeira Liga, υπερτερώντας της Πόρτο στην ισοβαθμία.

Οι δύο Έλληνες ποδοσφαιριστές, Οδυσσέας Βλαχοδήμος και Ανδρέας Σάμαρης αγωνίστηκαν σε όλο το ματς και είχαν πολύ καλή εμφάνιση.

Ο Ζοάο Φέλιξ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους τρία λεπτά μετά την έναρξη του ματς, ο Πίζι στο 49′ διεύρυνε το προβάδισμα, με τον Ζοάο Φέλιξ στο 64′ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Σέρβι πέτυχε δύο τέρματα (72′, 88′) διευρύνοντας το αποτέλεσμα στο 5-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σάλβιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και η Μπενφίκα επέστρεψε ξανά στην κορυφή.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Βλαχοδήμος, Αντρέ Αλμέιδα, Ρούμπεν Ντίας (78′ Τααράμπτ), Φέρο, Γκριμάλδο, Φλορεντίνο Λουίς, Σάμαρης, Σέρβι, Πίζι (80′ Σάλβιο), Ζοάο Φέλιξ (73′ Ζόνας), Σεφέροβιτς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπενφίκα: Ξέσπασε με 6άρα, παρέμεινε κορυφή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.