WORLD FOOTBALL

Μπράγκα: Εντυπωσιακό διπλό επί της Μπενφίκα

Άμεσα συνήλθε η Μπράγκα μετά την ήττα στο Europa League από τη Λέστερ, σε έναν όμιλο που συμμετέχει και η ΑΕΚ. Αυτό δείχνει το επιβλητικό 2-3 κόντρα στην Μπενφίκα. Καλύτερα μπήκε στο ματς η Μπράγκα και στο 38′ με τον Μεδέιρος άνοιξε το σκορ από ασίστ του Κάστρο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έγινε...

Άμεσα συνήλθε η Μπράγκα μετά την ήττα στο Europa League από τη Λέστερ, σε έναν όμιλο που συμμετέχει και η ΑΕΚ. Αυτό δείχνει το επιβλητικό 2-3 κόντρα στην Μπενφίκα.

Καλύτερα μπήκε στο ματς η Μπράγκα και στο 38′ με τον Μεδέιρος άνοιξε το σκορ από ασίστ του Κάστρο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έγινε και το 0-2 από τον Φρανσίσκο Μόουρα, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το0-3 στο 63′. Και τα δύο σκορ ήταν προϊόν συνεργασίας με τον Αλ Μουσράτι.

Η Μπενφίκα αντέδρασε για πρώτη φορά πέντε λεπτά μετά με τον Σεσέροβιτς και ο ίδιος παίκτης προς το φινάλε μείωσε στο τελικό 2-3. Με αυτό το αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι έπιασαν στη βαθμολογία τους Λουζιτανούς.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Βλαχοδήμος, Ζιλμπέρτο (69’ Ντιόγκο Γκονσάλβες), Οταμέντι, Γκάμπειελ (46’ Σάμαρης), Φερτόνχεν, Ταβάρες (60’ Γριμάλδο), Πίτσι (60’ Τααράμπ), Ράφα, Έβερτον (46’ Σεφέροβιτς), Βάλντσμιντ, Νούνιεθ.

ΜΠΡΑΓΚΑ: Ματέπυς, Εσγάιο, Βιάνα, Σεκέιρα, Τορμένα, Φρανσίσκο Μόουρα, Κάστρο, Αλ Μουσράτι, Μεδέιρος (90+2’ Ραούλ Σίλβα), Παουλίνιο (87’ Γκιλιέρμε), Γκαλένο (90+2’ Ροδριγο Γκόμες).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπράγκα: Εντυπωσιακό διπλό επί της Μπενφίκα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.