WORLD FOOTBALL

Champions Cup: «Διέλυσε» 7-3 τη Ρεάλ η Ατλέτικο (vid)

Καταπληκτική εμφάνιση από την Ατλέτικο Μαδρίτης, απογοητευτική η Ρεάλ

Ασταμάτητη ήταν η Ατλέτικο Μαδρίτης κόντρα στη Ρεάλ, στην αναμέτρηση που έδωσαν για το Champions Cup, επικρατώντας με σκορ 7-3.

Η «ροχιμπλάνκος» μπήκαν εξ’αρχής στον αγώνα με το… μαχαίρι στα δόντια και μόλις στα πρώτα 44 δευτερόλεπτα, κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ντιέγκο Κόστα.

Επτά λεπτά αργότερα η Ατλέτικο διπλασίασε τα τέρματα της, με το νέο μεταγραφικό της απόκτημα, τον Ζοάο Φέλιξ, που έκανε εξαιρετική προσπάθεια.

Ωστόσο δε σταμάτησε εκεί, αφού αρχικά ο Άνχελ Κορέα στο 19’ και ο Ντιέγκο Κόστα στο 28’, ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Μάλιστα ο τελευταίος, στο 45ο λεπτό, έκανε χατ-τρικ σκοράροντας με πέναλτι, κάνοντας το 5-0.

Η επανάληψη άρχισε σχεδόν με τον ίδιο τρόπο, αφού ο Ντιέγκο Κόστα, συνέχισε να βάζει γκολ και στο 51’ έκανε το 6-0.

Κάπου εκεί τα ο ρυθμός έπεσε και η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να μειώσει με τον Νάτσο Φερνάντεζ στο 59’, ενώ πέντε λεπτά πιο μετά, ο Ντάνι Καρβαχάλ και ο Ντιέγκο Κόστα, δέχτηκαν από μία κόκκινη κάρτα και πήρα το δρόμο για τα αποδυτήρια.

Στη συνέχεια έγιναν αρκετές αλλαγές και από τους δύο προπονητές, με τον Βιτόλο να κάνει στο 70’ το 7-1.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει η «Βασίλισσα», ήταν να πετύχει άλλα δύο τέρματα στο 85’ και στο 89’ με τον Μπενζεμά και τον Ερντάντεζ, αντίστοιχα.

Σίγουρα μιλάμε για ένα αδιανόητο σκορ, στο καλύτερο παιχνίδι μέχρι τώρα για το Champions Cup.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions Cup: «Διέλυσε» 7-3 τη Ρεάλ η Ατλέτικο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.