WORLD FOOTBALL

Χατσερίδης: Τα έκανε… μαντάρα και «κρέμασε» την ομάδα του! (vid)

Τη στιγμή, που σε ολόκληρη την Ευρώπη έχει μπει… λουκέτο σε όλα τα αθλήματα, στη Λευκορωσία είχαμε χθες δράση και ο Ευγένιος Χατσερίδης ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής! Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, η Ντιναμό Μπρεστ του πρώην στόπερ του ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε από την Βίτεμπσκ και γνώρισε την ήττα με 1-0, αποτέλεσμα που την έριξε κάτω από...

Τη στιγμή, που σε ολόκληρη την Ευρώπη έχει μπει… λουκέτο σε όλα τα αθλήματα, στη Λευκορωσία είχαμε χθες δράση και ο Ευγένιος Χατσερίδης ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής!

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, η Ντιναμό Μπρεστ του πρώην στόπερ του ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε από την Βίτεμπσκ και γνώρισε την ήττα με 1-0, αποτέλεσμα που την έριξε κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα, με 7 βαθμούς σε 5 αγώνες. Αντίθετα, η Βίτεμπσκ ανέβηκε στη δεύτερη θέση, με 10 βαθμούς σε 5 αγώνες.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ: Δεν το… συζητάει για το κύπελλο!

Υπεύθυνος για την ήττα της Ντιναμό ήταν ο Χατσερίδης, ο οποίος στο 85ο λεπτό και χωρίς να υπάρχει σκορ, χτύπησε εκτός φάσης αντίπαλό του μέσα στην περιοχή.

Το αποτέλεσμα ήταν ο Ουκρανός στόπερ να δει την κόκκινη κάρτα και οι γηπεδούχοι να κερδίσουν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Νικολαέσκου πετυχαίνοντας το 1-0 που δεν άλλαξε στα επόμενα λεπτά.

Φυσικά, όταν μιλάμε για Χατσερίδη και αποβολή, στο μυαλό των φίλων του ΠΑΟΚ έρχεται αυτόματα η βραδιά στο Στάμφορντ Μπριτζ κόντρα στην Τσέλσι, όπου ο Ουκρανός «κρέμασε» τον δικέφαλο στα πρώτα λεπτά του αγώνα και τον υποχρέωσε σε μία βαριά ήττα.

Δείτε το βίντεο:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χατσερίδης: Τα έκανε… μαντάρα και «κρέμασε» την ομάδα του! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.