WORLD FOOTBALL

Copa America: Επική ανατροπή για τη Βραζιλία στο 90+10′! «Άρρωστο» γκολ του Ντίας (vid)

Με μία μεγάλη ανατροπή και γκολ του Καζεμίρο στο 100ο λεπτό του αγώνα η Βραζιλία νίκησε την Κολομβία με 2-1 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Copa America.

Με μία μεγάλη ανατροπή και γκολ του Καζεμίρο στο 100ο λεπτό του αγώνα η Βραζιλία νίκησε την Κολομβία με 2-1 και περιμένει τον αντίπαλό της στην επόμενη φάση του Copa America.

Η Βραζιλία μπορεί να δυσκολεύτηκε αλλά τελικά πήρε τη νίκη για την 4η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου του Copa America.

Η Κολομβία προηγήθηκε στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με ένα «άρρωστο» γκολ του Λουίς Ντίαζ. Μετά από σέντρα του Κουαδράδο από δεξιά, ο Ντίαζ έκανε το ανάποδο βολ-πλανέ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Σελεσάο είχε δοκάρι με τον Νεϊμάρ στο 66′ και ισοφάρισε στο 78′ σε μία φάση, που συζητήθηκε πολύ αφού η μπάλα χτύπησε στον διαιτητή και άλλαξε πορεία, με τους Κολομβιανούς να διαμαρτύρονται. Με τη χρήση VAR το γκολ μέτρησε κανονικά.

Το γκολ της νίκης για τους Βραζιλιάνους πέτυχε ο Κασεμίρο με κεφαλιά έπειτα από άψογη εκτέλεση φάουλ του Νεϊμάρ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ετσι, μετά από αυτή τη νίκη η Βραζιλία παραμένει στην 1η θέση με 9 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Κολομβία τους αγώνες της με 4 βαθμούς και στην 2η θέση.

Βραζιλία: Βέβερτον, Σάντρο (62′ Λόντι), Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Ντανίλο, Ριζάρλισον (77′ Μπαρμπόσα), Φρεντ (68′ Πακετά), Κασεμίρο, Έβερτον Ριμπέιρο( 46′ Φιρμίνο), Νεϊμάρ, Γκαμπριέλ Ζεσούς (77′ Έβερτον)

Κολομβία: Οσπίνα, Μουνιός, Μίνα, Σάντσες, Τεσίγιο, Κουαδράδο, Μπάριος, Ουρίμπε, Ντίας (90′ Μουρίγιο), Σάντος Μπορέ (64′ Κέλαρ), Ζαπάτα (64′ Μπόρχα)

Εκουαδόρ – Περού 2-2: Οι Περουβιανοί κοντά στην πρόκριση

Ο Τάπια με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ για το Εκουαδόρ στο 23ο λεπτό, το οποίο διπλασίασε τα τέρματά του στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Πρεσιάδο.

Στο δεύτερο μέρος το Περού γύρισε για τα καλά στο ματς και πήρε την ισοπαλία. Στο 49ο λεπτό ο Λαπαντούλα πλάσαρε για το 2-1 και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 54ο λεπτό απ’ τον Καρίγιο σε μία αντεπίθεση των Περουβιανών.

Εκουαδόρ: Γκαλίντες, Εστουπινιάν, Χινκάπ, Αρμπολέδα, Άνχελο Πρεσιάδο, Άιρτον (90′ Μαρτίνες) Πρεσιάδο, Καϊσέδο, Μέντες (81′ Νομπόα), Φράνκο (82′ Καϊσέδο, Ντίας (64΄Μένα), Καμπάνα (64′ Εστραδά)

Περού: Καλέσκε, Κόρζο, Ράμος, Τράουκο, Τάπια, Γιοτούν (90′ Ιμπέρικο), Καρίγιο, Πένια (78′ Καρταγκένια), Κουέβα (86′ Αραούχο), Λαπάντουλα (78′ Ορμένιο)

Βενεζουέλα 2 (2-5)

Μπακς – Χοκς 113-116: Ο Τρέι Γιανγκ πλήγωσε τα «Ελάφια»

Μάσκες: Που παραμένουν υποχρεωτικές – Όλα τα νέα μέτρα

Survivor διαρροή spoiler 24/6: Στατιστικά! Από την… κόλαση στον παράδεισο ο Κατσούλης!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Copa America: Επική ανατροπή για τη Βραζιλία στο 90+10′! «Άρρωστο» γκολ του Ντίας (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.