WORLD FOOTBALL

Αίγυπτος – Ζιμπάμπουε 1-0: Το έσωσε ο Τρεζεγκέ

Η Αίγυπτος ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις στο Copa Africa. Ο Τρεζεγκέ οδήγησε τους οικοδεσπότες στη νίκη με 1-0

Αίγυπτος – Ζιμπάμπουε: Αποστολή εξετελέσθη! Δεν ήταν όμορφο, έλειπαν οι επιθετικές ιδέες. Η Αίγυπτος ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις στο Copa Africa, γιατί είχε τον μοναδικό παίκτη που έκανε τη διαφορά με μια σκέψη του. Ο Τρεζεγκέ με το γκολ του οδήγησε τους οικοδεσπότες στη νίκη με 1-0 επί της Ζιμπάμπουε.

Μπορεί όλοι να περιμέναν τον Μοχάμεντ Σαλάχ να κάνει τη διαφορά, αλλά τελικά η στιγμή της μαγείας προήλθε από τα πόδια του Τρεζεγκέ. Με ένα όμορφο σόλο και σουτ στον απέναντι γωνία ο 24χρονος εξτρέμ άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό.

O Αμρ Ουάρντα πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 71ο λεπτό, ενώ ο Αχμέντ Χασάν έμεινε στον πάγκο.

Αίγυπτος – Ζιμπάμπουε : Τα highlights