WORLD FOOTBALL

Ενρίκε: Η «κανονιά» του στη πρωτοπόρο Μπεσίκτας δεν ήταν αρκετή (vid)

Ο Πέδρο Ενρίκε ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με εντυπωσιακό γκολ, στον αγώνα της Καϊσέρισπορ κόντρα στην Μπεσίκτας. Το τέρμα του πρώην άσου του ΠΑΟΚ δεν ήταν αρκετό...

Ο Πέδρο Ενρίκε ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με εντυπωσιακό γκολ, στον αγώνα της Καϊσέρισπορ κόντρα στην Μπεσίκτας. Το τέρμα του πρώην άσου του ΠΑΟΚ δεν ήταν αρκετό…

Ο Πέδρο Ενρίκε σημείωσε ένα εντυπωσιακό γκολ, στην ήττα της Καϊσέρισπορ με 3-1 από την Μπεσίκτας στην Τουρκία.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ παραμένει σε καλή κατάσταση, διατηρώντας την επαφή του με τα αντίπαλ δίχτυα. Η Καϊσέρισπορ παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία, ενώ η Μπεσίκτας παραμένει φαβορί για τον τίτλο.

Στα του αγώνα, ο Γκεζάλ άνοιξε το σκορ για τους «ασπρόμαυρους» με πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό της συνάντησης. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός της Καϊσέρισπορ ισοφάρισε προσωρινά με πανέμορφο σουτ στη κίνηση. Συγκεκριμένα, ο 30χρονος άσος στο 6ο λεπτό με ένα εναέριο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Σε ένα «τρελό» ματς, οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 13ο λεπτό, με τον Ενκουντού.  Ο ίδιος παίκτης «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του στο 65ο λεπτό, σημειώνοντας το τελικό 3-1.

Η Μπεσίκτας βρίσκεται μόνη στη κορυφή της βαθμολογίας με 75 πόντους και παραμένει τ φαβορί για το πρωτάθλημα. Από την άλλη η Καϊσέρισπορ δίνη τη μάχη της για την αποφυγή του υποβιβασμού, έχοντας 35 βαθμούς.