WORLD FOOTBALL

Euro 2020: Η 9άρα και η Ολλανδία… (vids)

Μέχρι το 90' η Ολλανδία ήταν στο 1-1 με τη Βόρεια Ιρλανδία και νίκησε με 3-1!

Το ματς που ξεχώρισε την Πέμπτη στα προκριματικά του Euro 2020, ήταν αυτό ανάμεσα στην Ολλανδία και τη Βόρεια Ιρλανδία, 3-1. Αγώνας ο οποίος ξεχώρισε καθώς μέχρι το 90′ το σκορ ήταν στο 1-1.

Στο 75′ ο Ματζίνις έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους! Για να ισοφαρίσει η Ολλανδία πέντε λεπτά μετά με το γκολ του Ντεπάι. Η λύτρωση ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λουκ ντε Γιονγκ να σημειώνει το 2-1! Και το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 94′ με το δεύτερο γκολ του Ντεπάι.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Κύπρος: Ανατροπή στο Καζακστάν με Κωστή (vid)

Από εκεί και πέρα όμως ένα ακόμη παιχνίδι που ξεχώρισε, εξαιτίας του σκορ που ξέφυγε, ήταν το Βέλγιο – Σαν Μαρίνο. Το Βέλγιο νίκησε με 9-0, ενώ μέχρι το 27′ ήταν στο 0-0…

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Πέμπτης στα προκριματικά του Euro 2020…

3ο Όμιλος
Ολλανδία – Βόρεια Ιρλανδία 3-1 (80’, 90΄+4’ Ντεπάι, 90’+1’ Λουκ ντε Γιονγκ – 75’ Ματζίνις)
Λευκορωσία – Εσθονία 0-0

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Κροατία – Ουγγαρία 3-0 (5’ Μόντριτς, 24’, 42’ Πέτκοβιτς)
Σλοβακία – Ουαλία 1-1 (53’ Κούτσκα – 25’ Μουρ)

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Λετονία – Πολωνία 0-3 (9’, 13’, 76’ Λεβαντόφσκι)
Αυστρία – Ισραήλ 3-1 (41’ Λαζάρο, 56’ Χίντερεγκερ, 88’ Ζάμπιτσερ – 34’ Ζάχαβι)
Βόρεια Μακεδονία – Σλοβενία 2-1 (50’, 68’ Ελμας – 90’+5’ πέν. Ιλιτσιτς)

9ος ΟΜΙΛΟΣ
Βέλγιο – Σαν Μαρίνο 9-0 (28’, 41’ Λουκάκου, 31’ Σαντλί, 34’ αυτ. Μπρόλι, 43’ Αλντερβαϊρελντ, 45’+1’ Τίλεμανς, 79’ Μπεντέκε, 84’ πέν. Βερσχάρεν, 90’ Καστάν)
Καζακστάν – Κύπρος 1-2 (34’ Ερλάνοφ – 74’ Σωτηρίου, 84’ Ιωάννου), Ρωσία – Σκωτία 4-0 (57’, 70’ Τζιούμπα, 60’ Οζντόεφ, 84’ Γκολοβίν)

Κάνε follow το Sportime στο Instagram και like στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020: Η 9άρα και η Ολλανδία… (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.