WORLD FOOTBALL

Γεωργία – Ισπανία 1-2: Ανατροπάρα με «βολίδα» στο τέλος (vid)

Η Ισπανία τα… χρειάστηκε κόντρα στη Γεωργία, ωστόσο με τρομερό γκολ έκανε μεγάλη ανατροπή και πήρε τη νίκη με 1-2. Η Ισπανία γλίτωσε το «κάζο» την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή, καθώς μετά την ισοπαλία με την Εθνική Ελλάδας στην πρεμιέρα, λίγο έλειψε να χάσει εκ νέου βαθμούς για τα προκριματικά του Mundial 2022. Ωστόσο, ο Ντάνι...

Η Ισπανία τα… χρειάστηκε κόντρα στη Γεωργία, ωστόσο με τρομερό γκολ έκανε μεγάλη ανατροπή και πήρε τη νίκη με 1-2.

Η Ισπανία γλίτωσε το «κάζο» την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή, καθώς μετά την ισοπαλία με την Εθνική Ελλάδας στην πρεμιέρα, λίγο έλειψε να χάσει εκ νέου βαθμούς για τα προκριματικά του Mundial 2022.

Ωστόσο, ο Ντάνι Όλμο είχε άλλη άποψη και με… «όλμο» στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε την ανατροπή και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Γεωργία κοίταξε στα… μάτια την ομάδα του Λουίς Ενρίκε και κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με όμορφο σουτ του Κβαρατσκέλια στο 44ο λεπτό.

Η απάντηση ήρθε στο 55′ με τον Φεράν Τόρρες να φέρνει στα ίσια το ματς μετά από σέντρα του Τζόρντι Άλμπα.

Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα μοιραζόντουσαν το βαθμό της ισοπαλίας, με δεδομένο πως η Γεωργία έκλεινε πολύ καλά τους χώρους, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο με «ρουκέτα» του Ντάνι Όλμο που πέτυχε ένα φανταστικό γκολ, χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη τους νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί πως τελευταία φορά που οι Ισπανοί κέρδισαν εκτός έδρας αναμέτρηση, ευρισκόμενοι πίσω στο σκορ, ήταν 12 χρόνια πριν απέναντι στην τότε FYROM.